Mersin Üniversitesi 174 Hastane Personeli Alımı Sona Eriyor

Mersin Üniversitesi bünyesine 174 sağlık personeli alımı yapacak. Başvurularda son güne geldik. Peki değerlendirme nasıl olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Mersin Üniversitesi 174 Hastane Personeli Alımı Sona Eriyor

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda toplamda 174 kişilik kadro ile personel alımı yapılacak. Başvurular 09 Haziran 2020 tarihinde başlamıştı. Artık başvurularda son güne geldik. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Değerlendirme ne zama yapılacak?

İLANIN DETAYLARI:

Mersin üniversitesi bünyesine 174 kişilik boş kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu hastane personeli alımı yapacak. Bu kapsamda, Lisans Mezunu 106, Ön Lisans Mezunu 54 ve Lise Mezunu 14 sözleşmeli personel alınacak.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Henüz Başvuru yapmamış olan adaylar için başvurularda son güne geldik. 09 haziran 2020 tarihinde başlayan başvurular 23 Haziran 2020 tarihinde sona erecek. Başvurular istenen belgeler ile birlikte online olarak üniversite hastanesine yapılacak.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmuş olan sağlık personeli adayları için değerlendirmeler adayların kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puanlar göz önüne alınarak yapılacak sıralama sonucunda bildirilecek. Asil olarak kazananların 10 (on) katı kadar yedek kadro belirlenecektir. Asil olarak kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (on beş) gün içerisinde Personel Daire Başkanlığının adresinde ilan edilecektir. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.

İlanın detayları ve kadro dağılımı Burada.

YORUM EKLE