Kültür Bakanlığı 30 Personel Alımı ( Restoratör ) İlanı Yayımladı! KPSS Şartsız

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Farklı illerde 30 Restoratör alımı yapılacak. Şartlar ve Şehir dağılımı haberde.

Kültür Bakanlığı 30 Personel Alımı ( Restoratör ) İlanı Yayımladı! KPSS Şartsız

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için yeni ilan yayımladı. Az Önce resmi gazetede 27 Temmuz 2022 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde kontenjan dağılımı ile 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere Mesleki Uygulamalı Sınav ile 30 Sözleşmeli Restoratör alımı gerçekleştirilecek. KPSS şartı olmaksızın personel alımı ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

30 Personel Alımı Şehre Göre Kontenjan Dağılımı:

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatlarına 30 Restoratör alımı gerçekleştirecek olup alımlar 10 farklı şehirde olmak üzere;

  • Ankara 2,
  • Antalya 3
  • Bursa 3,
  • Diyarbakır 3,
  • Erzurum 4,
  • Gaziantep 2,
  • İstanbul 3,
  • İzmir 4,
  • Nevşehir 3,
  • Trabzon 3,

personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Restoratör alımı için adaylaran genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından büyük olmamak" şartları aranacaktır.

KPSS Şartı Yok! Özel Şartlar Nedir?

Kültür Bakanlığı restoratör alımı için adaylardan herhangi bir KPS şartı aranmayacaktır. özel olarak ise,

1. Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını koruma, onarım, restorasyon ve konservasyon konularında eğitim veren üniversitelerin ilgili önlisans ve lisans programlarından (Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Mimari Restorasyon, Restorasyon ve Konservasyon, Rölöve-Restorasyon, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümlerinden) ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından, mezun olmak,

2. Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak,

3. Koruma ve onarım alanında uygulama deneyimi olduğunu gösterir nitelikte hazırlanmış çalışma dosyası ibraz etmek,

4. Ayrıca adayların 30 gün restoratör olarak çalışmış olmak veya KVMGM izni ile gerçekleştirilen en az 2 arkeolojik kazı çalışmasında, her bir kazı sezonunda (takvim yılı içerisinde) toplamda en az 30 gün süreyle restoratör olarak görev almış olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kültür Bakanlığı Restoratör alımı için başvurular 10 Ağustos 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 21 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular sadece İnternet üzerinden Bakanlığın kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 10:23
YORUM EKLE