Kültür Bakanlığı 2 İlan İle Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - En az Lise ve 60 KPSS

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede 2 ilan yayımlayan Bakanlık en az lise mezunu ve 60 KPSS ile sözleşmeli personel alımı haberde.

Kültür Bakanlığı 2 İlan İle Sözleşmeli Personel Alımı İlanı - En az Lise ve 60 KPSS

Kültür ve Turizm Bakanlığı Az Önce Resmi Gazetede yayımladığı ilan ile Sözlşemeli Personel alımı yapacak. Az Önce 21 Hazran 2023 tarihi ile Resmi GHazetede yayımlanmış olan ilana göre Bakanlık ve Bakanlığa bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbulda bulunan biriminde görevlendirmek üzere 14 Bahçıvan Alımı yapacak,
  • Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sistem Uzmanıı kadrosunda 1 pozisyon için sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Bakanlık adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlwet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Bu kapsamda " Türkiye vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Belirli suçlardan mahkum olmamak. Askerlikle ilişiği bulunmamak. Görevini etkileyebilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kamu hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak " şartları aranacaktır.

Bahçıvan Alımı Özel Şartları:

- 2022 yılında yapılan KPSS'den P94 Puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Erkek olmak,

- 35 yaşını doldurmamış olmak,

- Herhangi bir hastalığı olmamak,

- Lise ve dengi okul mezun olup, Bahçe Bakımı ve Peyzaj Eğitimi Sertifikası veya Bahçıvanlık Eğitimi Sertifikasına sahip olmak,

Sistem Uzmanı Alımı Özel Şartları:

- Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

- 2021 veya 2022 KPSS Puanlarından P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS den İngilizce dilinden puan almış olmak,

gibi nitelikler ve mesleki nitelikler talep edilecek olup tüm detaylara İlanın Tam metnniden ulaşabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bahçıvan Alımı için Başvurular elektronik ortamda 02/07/2023-/16/07/2023 tarihleri arasında alınacaktır.

Sistem Uzmanı Alımı için 21 Haziran 2023 Çarşamba saat 09.00’da başlayacak ve 05 Temmuz 2023 Çarşamba saat 18.00’de sona erecektir.

Başvurular sadece Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden çevrim içi yapılacak.

KÜLTÜR BAKANLIĞI İLANIN TAM METNİ

YTB İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE