Kültür Bakanlığı 127 Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli 127 personel alımında sona geldik. En az lise ve 55 KPSS puanı ile başvuru detayları ve sonuç detayları haberde.

Kültür Bakanlığı 127 Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gelen duyuru ile 16 Mayıs 2023 tarihinde başvurusu başlamış olan " Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 Sözleşmeli Personel Alımı " ilanı için başvurular sona erdi. Alımlar KPSS Puanı ile ve mezuniyete göre farklı kadrolarda gerçekleştiriliyor. Peki sonuçlar nedir? KPSS Taban Puan kaç? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

127 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Bakanlık en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden Farklı Şehirlerde istihdam edilmek üzere;

  • 6 Büro Personeli,
  • 62 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  •  29 Temizlik Personeli,

Başvurular Sona Eriyor!

Bakanlık başvuruları 16 Mayıs 2023 tarihi ile başlamış olup en geç Bugün içerisinde yapılması gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını sadece e-Devlet Şifresi ile Kültür Bakanlığı kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı sayesinde Şehre göre kontenjan dağılımı ve Başvuru Genel ve Özel niteliklerine ulaşabilirler.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-127-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-h44414.html

55 Taban KPSS Puanı İle Değerlendiriliyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları KPSS puanı ile yapılmaktadır. Bu yönde adaylardan 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise ,için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans içni P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacak.

Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

Yapılacak değerlendirmeler ile ve İlgili pozisyonlara bakılarak en düşük 65 KPSS Puanı bekleniyor.

Değerlendirmeler nasıl Yapılacak?

Başvurular, pozisyonlar itibariyle KPSS(B) grubu puanı esas alınarak yer ve pozisyon olarak ayrı ayrı sıralama yapılacağından, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak pozisyon sayısı kadar sözleşmeli personel alınacak.

381 Yedek Aday Seçiliyor!

İlan edilen her pozisyon için, pozisyon sayısının 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Bakanlık başvuruları 9 Haziran 2023 tarihi ile sona erecek olup başvuru sonuçları KPSS Puanı ile yapılacak değerlendirme ile belirlenec. Bu kapsamda başvuru sonuçlarının en geç 25 Haziran 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor

SONUÇLARI BEKLEYEN ADAYLAR İŞİN OLSA İNSTAGAMA KATILDI! SENDE KATIL VE İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR VE SONUÇLARDAN ANINDA HABERDAR OL!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ali dinçer
Mehmet ali dinçer - 4 ay Önce

Bu yaş şartı nedir yaşım 44 aşçılık sertifikam var hijyen sertifikam var e ehliyetim src2 src4 piskoteknik var kpss puanım 63 hangi bakanlık personel alımı yapıyorsa 35 yas ustu alınmayacak madem 35 yas sınırı va niçin 35 yas ustun kpss sınavına alıyorsunuz alıyorsanız iş imkanına sunun bizde bu devletin bi ferdinin neferiyiz lutfen bu yas sınırını kaldırın bizimde coluk cocugumuz var bizde aile geçiştiriyorum devlet buyuklerimizden bu konuda benim gibi yası 44 olanlarda iş imkanı sağlamasını istiyorum