Kastamonu Üniversitesi 50 KPSS İle Destek Personeli ve Teknisyen Alıyor

Kastamonu Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS En Az 50 puan ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan detayları haberde.

Kastamonu Üniversitesi 50 KPSS İle Destek Personeli ve Teknisyen Alıyor

Kastamonu Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu adaylar içerisinden Kastamonu Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan başvuru şartları ve başvuru süreci paylaşıldı.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Kastamonu Üniversitesi 3 kişilik kadro ile 2 Destek Personeli Alımı ve 1 Teknisyen alımı yapılacağı bildirildi. 

1 kişilik Destek personeli alımı için Önlisans İnşaat Teknolojisi Programı mezunu olup, ısı ve ses yalıtımı ile çelik yapı eğitimleri aldığını belgelendirmek,

1 kişilik Destek personeli alımı için Önlisans mezunu olup, inşaat boyacılığı ve sıhhi tesisat eğitimleri aldığını belgelendirmek,

1 Kişilik Teknisyen kadrosu için Ortaöğretim Makine Teknolojisi Alanı Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı mezunu olup, kaynakçılık üzerine eğitim aldığını belgelendirmek gereklidir.

Adaylardan Aranan Başvuru Şartları Nelerdir?

Kastamonu Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise mezunları için P94 ve Ön Lisans mezunları için P93 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve Vardiyalı olarak çalışmayı kabul etmiş olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite başvuruları 5 Temmuz 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 25 Temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı (Kuzeykent Mahallesi Orgeneral Atilla Ateş Paşa Caddesi No: 19 Merkez- Kuzeykent / KASTAMONU) adresine şahsen yapılacak.

İstenen Başvuru Belgeleri Nelerdir?

1- Müracaat Formu (İmzalı ve eksiksiz doldurulacak. Müracaat formuna https://pdb.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/belgeler/idari-belgeler bu adresten ulaşabilirsiniz.)

2- Diploma veya Mezuniyet belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

3-Tercih edilen pozisyon için KPSS sonuç belgesi. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

4- 2 (iki) adet Fotoğraf

5- Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.

6- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

7- Tecrübe isteyen pozisyonlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümü. (SGK Hizmet dökümünde e-Devletten alınan belgeler kabul edilecektir. SGK Hizmet dökümünde yer alan meslek kodu ile tecrübe istenilen pozisyonun uyumlu olması şarttır.)

8- Mesleki alan ile ilgili talep edilen eğitim belgeleri.

9- Askerlik Durum Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE