İçişleri Bakanlığı KPSS'siz 7 Kadro İle Kamu Personeli Alım İlanı

İçişleri Bakanlığı farklı kadrolarda personel alımı yapacağını ilan etti. 7 Farklı için alım yapılacak olup başvuru şartları ve KPSS detayı şöyledir.

İçişleri Bakanlığı KPSS'siz 7 Kadro İle Kamu Personeli Alım İlanı

Resmi Gazete'de 25 Ekim 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Adaylara bu yönde iki aşamadan oluşan yazılı ve sözlü olarak sınav yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

İçişleri Bakanlığı bünyesine 7 farklı kadro için kamu personeli alımı yapacağını belirtti. Söz konusu alımı yapılacak kadrolar, 3 Kıdemli . Net Uygulama Geliştrme uzmanı, 2 Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı, 4 Uygulamalı Geliştirme uzmanı . Net, 2 Uygulama Geliştirme uzmanı, 1 İş Analisti, 1 B Kategorili İş Analisti Uzmanı ve 1 Siber Güvenlik uzmanı olmak üzere toplamda 14 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

KPSS DETAYI NEDİR?

İçişleri Bakanlığına kamu personeli alımı için adaylar KPSS Puanı ile veya KPSS Puanı oladan başvuru yapabilirler. KPSS puanı olmadan başvuru yapan adayların puanı 70 olarak alınacak olup YDS puanı 0 olarak belirtilecektir.

Ancak KPSS puanı ile başvuru yapacak adaylar KPSSP3 puan türünden 70 üzerinde puana sahip olmaları durumunda diğer adaylara göre daha şanlı olacaklar ve yapılacak değerlendirmelerde KPSS puanı esas alınarak sıralamaya göre 140 aday sınava alınacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar; İçişleri Bakanlığının www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan "2019 yılı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Formu’ na, 01 - 10 Kasım 2019 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.

MAAŞ HESAPLAMASI:

Aylık brüt sözleşme ücreti, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilenler için sözleşme ücret tavanının (6.756,12) ÖZEL ŞARTLAR başlığı altında belirtilen brüt sözleşme ücret tavanının katları ile çarpımı sonucu bulunacak tutar olacaktır. Ancak Kurum, tavan ücretin altında sözleşme düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir.

İlanın Tam Metni

DİĞER SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 23:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceylan
Ceylan - 2 yıl Önce

Mübaşir sekreter yönetici asistanlığı belge var