İçişleri Bakanlığı 3546 Sözleşmeli 4/B Personel Alımı İlanı 2022 En Az Lise

İçişleri Bakanlığı en az lise mezunu 3546 personel alımı yapacak. Türkiye Geneli farklı kadrolarda memur alımı kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

İçişleri Bakanlığı 3546 Sözleşmeli 4/B Personel Alımı İlanı 2022 En Az Lise

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı ve Personel Alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 26 Mayıs 2022 tarihi ile yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 4/B sözleşmeli Personel alımı yapacağını bildirdi. Merkez Teşkilatı ve Taşra Teşkilatına yapılacak personel alımları için Türkiye geneli kontenjan dağılımı yayımlandı. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden KPSS 60 Puan İle Memur Alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan başvuru şartları ve kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Mezuniyete Göre 3546 Memur Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatına 243 ve Taşra teşkilatına 3303 memur personel alımı olmak üzere toplamda 3546 sözleşmeli 4/B Personel alımı yapılacak.

Merkez Teşkilatı 243 Personel Alımı Kadroları:

Lise Mezunu: 60 Destek Personeli ( 10 Şoför ve 50 Temizlik Görevlisi )

Ön Lisans Mezunu: 84 Büro personeli, 1 Harita Teknikeri,

Lisans mezunu: 1 Mütercim tercüman, 30 Büro personeli, 11 Şehir Plancısı, 25 Mühendis ( 2 Harita, 3 İnşaat, 2 Endüstri, 2 Yazılım, 5 Elektrik Elektronik, 4 Makine, 7 Bilgisayar ), 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli Grafiker, 1 Programcı, 1 Sosyal Çalışmacı, 2 Psikolog, 5 Avukat, 1 Arşiv Uzmanı ve 20 Kağıt Restoratörü,

Taşra Teşkilatı 3303 Memur Personel Alımı Kontenjanları:

Lise Mezunu: 844 Destek personeli ( 212 Şoför ve 632 Temizlik Personeli ), 320 Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu: 1597 Büro Personeli, 2 Elektrik Elektronik Teknikeri,

Lisans Mezunu: 387 Büro Personeli, 16 Programcı, 4 Bilgisayar Mühendisi, 120 Sosyal Çalışmacı, 2 Arşiv Uzmanı ve 11 Avukat

Kimler İçişleri Bakanlığına Başvuru Yapabilecek?

Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranacak. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, KPSS ve Yaş şartları aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak"

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak,

Herhangi bir kurum veya kuruluşta sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, Alım yapılacak pozisyonda eğitimini tamamlamış olmak ve belirtilen KPSS Puan şartını sağlıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatına personel alımı için adaylardan KPSS Şartı arayacak. Bu kapsamda Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. KPSS Geçerlilik yılı 2020 olarak açıklanmıştır.

Pozisyonuna Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Haziran'da Başlıyor!

İçişleri Bakanlığı 3546 Sözleşmeli personel alımı başvuruları Haziran'da başlayacak. Haziran ayında tamamlanacak başvuru süreci için adayların öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda İçişleri Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 17 - 21 Haziran 2022

Başvuru Adresi: www.icisleri.gov.tr adresinden “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” formuna başvuru yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Haziran gecmedi mi de bu haberi eylul olmus yapiyorsunuz

Hikmet Arslan
Hikmet Arslan - 2 yıl Önce

İç işleri bakanlığı yine şart koşmuş bu nasil olacak vatandaş işimiz çok zor bu gidişle hani derler ya bazı iyimser insanlar ümit var diye bence bir yerde insanin ümidi tukeniyor

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Maas az.temizlik brut 4900.one lan

Eskişehir
Eskişehir - 2 yıl Önce

Temizlik icindemi yas sarti var

Recep tıraş
Recep tıraş - 1 yıl Önce

Koruma güvenlik