İçişleri Bakanlığı 18 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı! Sözleşmeli Bilişim personeli alımı yapacak. KPSS ile veya KPSS olmaksızın ilan detayları haberde.

İçişleri Bakanlığı 18 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Az önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda yüksek maaş ile sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek. Alımlar yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre gerçekleştirilecektir. İlan şartları ve Kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Alanlarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 1 Sistem Mimarı,
  • 2 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 2 Kıdemli .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı,
  • 4 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 5 .Net Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Veri Aktarım ve ETL Uzmanı,
  • 1 Devops Uzmanı,
  • 1 Siber Güvenlik Uzmanı

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sözleşmeli bilişim personeli alımı kapsamında yayımlanan ilanlara göre genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel şartlar aranacak.

Ayrıca Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak, 

KPSS Şartı Detayları Nelerdir?

Bakanlık bünyesine personel alımında adaylardna KPSS ve YDS şartı arayacak. Buna göre başvurular 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Ayrıca Yabancı Dil Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak gereklidir.

Değerlendirmelerde %39 YDS ve %70 KPSS puanı kullanılacak. KPSS siz yapılacak başvurularda ise %0 YDS ve %70 KPSS puanı esas alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımında adaylar başvıurularını Mart ayı içerisinde gerçekleştireceklerdir. Başvurular sadece Bakanlık kariyer adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 02-09.03.2023 

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2023, 01:37
YORUM EKLE