Fırat Üniversitesi 19 Sözleşmeli Personel Alımı - Ön Lisans

Fırat Üniversitesi personel alımı için ikan yayımladı . farklı kadrolarda 19 personel alacak. Detaylar haberde.

Fırat Üniversitesi 19 Sözleşmeli Personel Alımı - Ön Lisans

Fırat Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 19 sözlşemeli personel alacakç Adayar için alımlar 4/B kapsamında yapılacak olup herhangi bir Mülakat yapılmaksızın personell alımı yapıacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Fırat Üniversitesi 19 kişilik kadro ile " Hemşire, Sağlık Teknikeri, Tekniker, Aşçı Şoför, Temizlik görevlisi alacak. Buna göre kontenjan dağılımı ise:

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. madesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı olarak ise 2022 yılında yapılan KPSS'den ön lisans seviyesinde P93 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir. Öte yandan adayların yukarıdakidaki tabloda belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular ilanın yayım tarihi olan 3 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 17 Austos 2023 tarihine kadar yapılması gerekşidir. Başvurular //personelilan.firat.edu.tr/ online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır. Adayların //personelilan.firat.edu.tr/ adresinden e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak, tercih edecekleri pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE