DSİ KPSS'li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Devlet Su İşleri sözleşmeli personel alımı başvurusu devam ediyor. Farklı alanlarda Yüksek maaş olanağı ile Bilişim Personeli alımı yapılacak.

DSİ KPSS'li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre DSİ bünyesindeki eksikliği giderebilmek için Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. KPSS Puanı ile veya KPSS puanı olmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak olup başvuru süreci ay sonuna kadar devam edecektir.

KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alımı Detayı Nedir?

Devlet Su İşleri personel alımı başvuruları KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek. Bilişim Personeli alımı yapılacağından başvurular Lisans seviyesinde yapılacak olup 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı dil sınavından İngilizce dilinden puana sahip olmak şartı aranacaktır.

Değerlendirmelerde KPSS puanı %70 ve YDS Puanı %30 olarak ele alınacak. Öte yandan KPSS puanı olmayan adayların da başvurusu kabul edilecek olup değerlendirmelerde KPSS puanı 70 olarak YDS puanı ise 0 olarak ele alınacak olup Sınav yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Devlet Su İşleri toplamda 8 kişilik kadro ile,

 • 2 Ağ Uzmanı,
 • 2 Sistem Uzmanı,
 • 1 Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı,
 • 3 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Sözleşmeli Bilişim personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Eğitim olarak dört yıllık eğitim veren fakültelerin, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

Ayrıca pozisyonuna göre adaylardan özel nitelikler aranacak olup ilanın başvuru kılavuzundan bu şartlara ulaşabilirsiniz.

Başvuru Süreci Ay Sonuna Kadar Devam Edecek!

DSİ personel alımı başvuruları hala devam ediyor. 17 Ocak 2022 tarihi ile başlayan başvurular en geç 31 Ocak 2022 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler.

İLANIN TAM METNİ

70 Mühendis Alımıda Yapılıyor!

Devlet Su İşleri öte yandan bilişim personeli alımı dışında Mühendis alımı ilanı da yayımlamıştı. 70 kişilik boş kadro ile Mühendis alımı yapılacak. Bu kapsamda, Kontenjan dağılımı;

 • 11 İnşaat Mühendisi,
 • 1 Maden Mühendisi,
 • 1 Orman Mühendisi,
 • 13 Makina Mühendisi,
 • 7 Meteoroloji Mühendisi,
 • 21 Harita Mühendisi veya Jeodezi ve Fotogranametri Mühendisi veya Geometri Mühendisi,
 • 4 Jeofizik Mühendisi,
 • 3 Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisi,
 • 4 Jeoloji mühendisi veya Hidrojeoloji Mühendisi,
 • 1 Bilgisayar Mühendisi veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi,
 • 4 Ziraat Mühendisi,

Başvurular 17 Ocak 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Ocak 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan. Şanlı
İhsan. Şanlı - 2 yıl Önce

Ticaret lisesi bilgisayar mezunu

ersin ulu
ersin ulu - 2 yıl Önce

kpp olmadan da sözleşmeli mühendis alın

Duygu giritli
Duygu giritli - 2 yıl Önce

İşim olmasını istiyorum cunku 2 cocugım var cunku ev kıramı veremım satten o yuzden devlet isı istiyorum

İhsan. Şanlı
İhsan. Şanlı - 2 yıl Önce

Ticaret lisesi bilgisayar bölümü mezunu

Huseyin mert
Huseyin mert - 2 yıl Önce

Mühendisin sozlesmelide ne işi var meslek liseleri ve yuksek okullardan mezun olanlarda ayni isleri gorur . Neden tekniker degilde muhendis arıyorsunuz , amaç fazla iş yaptırmak düsük ucret vermek Türkiye şartları işte yazık cok yazık