Diyanet İşleri Başkanlığı En Az Lise Mezunu 9 Bin 500 Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamaya göre bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için 9 bin 500 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını açıkladı. İşte yapılan Açıklama şöyledir.

Diyanet İşleri Başkanlığı En Az Lise Mezunu 9 Bin 500 Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için 9 bin 500 kişilik boş kadro ile alım yapacağını açıkladı. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir. Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarında toplamda 9 bin 500 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak.

İlgili 9 bin 500 kamu personeli alım ilanına, Lise mezunları, Önlisans mezunları ve lisans mezunları başvuru yapabiecektir. Buna göre adaylardan, lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 puan türlerinden puan almış olmak şartı aranacaktır. Söz konusu ilan henüz ilan edilmemiş olup yakın zamanda ilan edileceği belirtişmir.

DİYANETTEN GELEN AÇIKLAMA:

Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyımpozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Başvurularda KPSS puan türlerinden; lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır.

Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Başkanlığımızca daha sonra ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

DİB İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur
Aynur - 4 yıl Önce

Dhbt den önce olursa alımlar çok seviniriz

Vekil imam
Vekil imam - 4 yıl Önce

İnşAllah bu alıma girerim 70.76 puanla

vekil imam
vekil imam - 4 yıl Önce

inşAllah bu alıma gireriz . hekesi cagirsinlarda mülakatta elesinler temennim öyle insAllah

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Sözleşmesiz alım yapan kurum var mı?

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Sözleşmişiz alım yapan kurum var mı?