Diyanet 2450 Sözleşmeli KKÖ - İH- MK Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı 2450 personel alımı için sonuçlar, Taban KPSS puanları ve Sınav Giriş belgeleri açıklandı. Detaylar haberde.

Diyanet 2450 Sözleşmeli KKÖ - İH- MK Alımı Sonuçları ve Taban KPSS Puanı Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere geçtiğimz gün yayımladığı duyuru ile bünyesine 2450 kişilik kadro ile Sözleşmeli Personel Almı yapacak. Bu kapsamda başvuruların 6 Ekim 2023 tarihleri ise sona ermesinden sonra Başvuru sonuçları bekleniyordu. Sonuçların açıklanması uzun sürmüş olup 28 Kasım 2023 tarihi ile sonuçlar açıklanmıştır.

2450 Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • KKÖ ( Kur’an Kursu Öğreticisi ) 100 Personel,
  • İH ( İmam-Hatip ) 2300 Personel,
  • MK ( MüezzinKayyım ) 50 Personel,

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Başvurular KPSS Puanı ile yapıldığından değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacak. Bu kapsamda Lise için KPSSP122, Ön Lisans için KPSSP123 ve Lisans mezunları için KPSSP124 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı ile başvuru alınmış olup Değerlendirmelerde de En yüksek puandan en düşük puana kadar yapıldı.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel alımı başvurusu 6 Ekim 2023 tarihi ile sona ermiş olup sonuçlar az önce 28 Kasım 2023 tarihi ile duyurudu.

2023 Yılı Diyanet Akademisi Aday Din Görevlisi (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavına başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Sınav Giriş Belgesini sinav.diyanet.gov.tr  adresinden alabileceklerdir.

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, kimlik belgesi, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:00'da hazır bulunacaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

SONUÇ SORGULAMA EKRANI: //sinav.diyanet.gov.tr 

Atama Taban KPSS Puanı Açıklandı!

Yapılan atamalar ele alınarak yapılacak değerlendirmelere göre 50 Taban KPSS İle başvuru alınmış olup sonuçlara göre en düşük;

  • KKÖ ( Kur’an Kursu Öğreticisi ) - Ataması için En Düşük 50,30505 Puan
  • İH ( İmam-Hatip ) - Ataması için En Düşük 50,00346 Puan
  • MK ( MüezzinKayyım ) - Ataması için En Düşük 50,8886 Puan

Kimler Sınava Katılamayacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 2450 kişilik boş kontenjan için sözlü sınav yapılacak Ancak Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2023, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
sosyal çalışmacı
sosyal çalışmacı - 1 hafta Önce

Allahtan revamı kpss sonuçlarına bakın 50.00346-51 yazık değilmi sağlık bakanlığı AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI NERDESİNİZ SOSYAL ÇALIŞMACILAR ASGARİ ÜÇRETLE İŞ BULAMİYORLAR BRAVOOOOOOOOOOOO DİYANET 50 PUANLA AL SANA İŞ

Mr gerçek
Mr gerçek - 3 gün Önce

Bunlar atama puanı değil mülakata girmeye hak kazanan 3 kat aday’ın en son puanı düzğün haber yapınız