Diyanet 2023 Yılı 4538 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS?

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu sona eriyor. Güvenlik, Temizlik, Aşçı ve Şoför Alımı Taban KPSS Puanı Kaç Olacak?

Diyanet 2023 Yılı 4538 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları ve Taban KPSS?

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. DİB geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 4538 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru sürecinde sona gelindi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Diyanet Personel alımı hakkında bilgleri aktaracağız.

4538 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı dini yüksek ihtisas, dini ihtisas, eğitim merkezleri, Kur’an kursları ile Kur’an kursu yurt ve pansiyonlarındaki eksikliği karşılamak üzere 4 farklı kadroda sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar;

  • 1837 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 51 Şoför,
  • 1971 Temizlik Görevlisi,
  • 679 Aşçı,

kadrolarında gerçekleştirilecek. 

Başvurular Sona Eriyor!

Dİyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımında adaylar başvurularına 26 Nisan 2023 tarihi ile başlamıştı ve artık sona eriyor. En geç 5 Mayıs 2023 tarihine kadar başvurU alınacaktır. Buna göre henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

İLANIN VE BAŞVURU BİLGİLERİ BURADA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Diyanet personel alımı için başvurular KPSS Puanına göre değerlendirilecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını KPSSP94 ve KPSSP93 puan türüne göre gerçekleştirmiş olup değerlendirmelerde de Şehir ve Kontenjan ele alınarak yapılacak değerlendirme ile kadro sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağırılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman?

Başvurular en geç 5 Mayıs 2023 tarihine kadar alınmış olup sonuçların en geç 20 Mayıs 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARI BEKLEYEN ADAYLAR İNSTAGRAM BULUŞTU! TIKLA SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE