Dicle Üniversitesi 35 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise Mezunu

Dicle Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Kadın Erkek adaylar içerisinden 35 sözleşmeli personel alımı Aşçı ve Hasta Bakım Personeli yapılacak.

Dicle Üniversitesi 35 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise Mezunu

Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede 5 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre Lise mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Dicle Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu kapsamda Alımlar sadece Lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere;

  • 34 Destek Personeli (Hasta Bakım ve Temizliği) ( 17 Erkek ve 17 Kadın ),
  • 1 Aşçı ( Kadın )

olmak üzere 35 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Dicle Üniversitesi bünyesine istihdam edeceği personel adaylarından gene olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayırca herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gereklidir. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Hasta Bakım ve Temizliği Personeli Şartları:

- Ortaöğretim (Lise ve Dengi) kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı veya sağlık bakım teknisyenliği dallarının birinden mezun olmak.

- Hasta ve yaşlı bakımını yapacak engeli bulunmamak.

- Hastanın Kişisel Temizlik Bakımı Hasta Transferi, Hastanın Tetkik Materyalleri ile Medikal Malzemenin Nakli Hasta Yataklarının Düzenlenmesi gibi vb. hasta bakım ve temizliğini ilişkin iş ve işlemleri yapmak

Aşçı Alımı Şartları:

- Ortaöğretim kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak.

- M.E.B. Onaylı 3308 sayılı Kanuna göre Aşçılık Dalında Ustalık Belgesine Sahip Olmak.

- Aşçılık Alanında 1 yıl tecrübesi olmak bunu SGK’dan alınacak belge ve çalıştığı birimden alınacak yazı ile Belgelendirmek

- Meb Onaylı Hijyen sertifikalarına sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Buna göre adaylar 5 - 19 Nisan 2023 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE