Dicle Üniversitesi 242 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dicle Üniversitesi personel alımı için son güne geldik. Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Değerlendirmeler nasıl yapılacak?

Dicle Üniversitesi 242 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dicle Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre bünyesine KPSS puanı ile 242 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurularına 15 gün önce başlamış olan adaylar için son güne geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar hala başvuru yapabilirler. 

KİMLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLECEK?

Dicle Üniversitesi bünyesine alacağı sözleşmeli personel adaylarından bazı nitelikler talep etmekteydi. Söz konusu talepler içerisinde, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyan, Nöbet sorunu ve sağlık sorunu olmayan, Askerlik ile ilgisi olmayan adayların başvuruları kabul edilecek.

Özellikle alım yapılacak kadrolar için gerekli özel niteliklerin taşınıyor olması gereklidir. Bu yönde adaylardan lise, Ön Lisans ve Lisans mezunluğu ve bu yönde KPSS şartı talep edilmekteydi.

HANGİ KADROLARA ATAMA YAPILACAK?

Dicle Üniversitesi toplamda 242 personel alacğaını belirtmişti. Bu bağlamda Farklı alanlard Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri, Fizyoterapist, Eczacı, Psikolog, Röntgen Teknisyeni, Ebe, Hemşire ve Diyetisen pozisyonlarına atama yapılacak.

DEĞERLENDİRMELER:

Elektronik ortamda yapılan başvurular incelendikten sonra, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın lisans mezunları için 2018 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) ve Lise için 2018 KPSS- P94 puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl ve 3 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları 15 (On beş) iş günü içerisinde Üniversitenin www.dicle.edu.tr/ web adresi duyurular bölümünde ilan edilecektir.  Buna göre en geç 12 Ağustos 2020 tarihine kadar açıklanacaktır.

Asıl adaylar atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır. Asıl kazananlardan süresi içerisinde başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Atanmaya hak kazanan adaylar sonuçların www.dicle.edu.tr adresinde yayımlandığı tarihten itibaren 7 (Yedi) iş günü içerisinde İşe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak şahsen Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 23:48
YORUM EKLE