Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli olarak bünyesine personel istihdam edecek. Alımlar KPSS Puanına göre değerlendirilecek. İşte şartlar.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde ilan yayımlayan bakanlık bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Çoğrafi Bilgi Sistemleri genel Müdürlüğüne sözleşmeli bilişim perosneli alımı yapacağını ilan etti. Adaylara sınav yapılacak olup, sınav sonucuna göre 9 kişilik boşluk ile sözleşmeli  personel alımları yapılacak. 

SINAV İÇİN DEĞERLENDİRME:

Adayların yapmış oldukları başvuru durumuna göre KPSS puanı ve YDS puanı esaslınacak olup çıkan sırlamaya göre kadr osayısının 10 katı kadar aday sınava davet edilecektir. Sınava katılacak adaylar başvuru sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sayfası olan www.csb.gov.tr sitesinde ilân edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat  yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

ŞARTLAR VE KADROLAR NEDİR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 9 personel alacak olup, alım pozisyonları,  1 Yazılım Geliştirme Takım Lideri ve Çözüm Mimarı, 1 Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı (.Net), 1 Veri Tabanı Yönetimi Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı, 2 Uygulama Geliştirme Uzmanı (.NET), 1 Uygulama Geliştirme Uzmanı (Java), 1 Sistem Uzmanı (Unix ve Linux)  olarak belirtilmiştir. Bu bağlamda adaylara yüksek maaş ödenecek olup, 2 Kat Maaş ve 4 Kaat maaş arasında değişiklik göstermektedir.

Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmaları gerekmektedir.

Bunlar dışında eğitim olarak, Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin , elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği,  bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan yurtdışı fakültelerinden mezun olmuş olmaları gereklidir.

Değerlendirme için isei adayların Geçerlilik süresi dolmamış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yapılan Yabancı Dil Sınavından ingilizce dilinden puan almış olmaları gereklidir. 

Bu çerçevede adayların KPSS puanının %70 i esas alınacak ve %30 u ise YDS puan durumuna göre değerlendirilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (www.csb.gov.tr) sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, dilekçe ekinde belgelerle birlikte başvuruların; 29 Nisan 2019 ile 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Gelen Evrak Birimine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta yolu ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra gelen başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem Başer
Özlem Başer - 4 yıl Önce

Is arıyorum KAYSERİ