Anayasa Mahkemesi Başkanlığı KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz personel alımı şartları haberde.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen Resmi Gazete 3 Ekim 2023 tarihli duyurusuna göre Anayasa Mahkemesi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere Bilişim Personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Alımlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in (Yönetmelik) 8 inci maddesi uyarınca gerçekleştirilecek.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 4 kat maaş ile 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 3 kat maaş ile 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Detayı Nedir?

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı Personel alımları KPSS Puanı ile veya KPSS puanı ile olmaksızın gerçekleştirilecek. Buna göre adayların Kesin olarak Yabancı Dil Sınavından puan almış olmaları gereklidir.

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir ve Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı şartı aranacak.

KPSS siz personel alımı için başvurularda puan 70 olarak ele alınacak olup %70 KPSS Puanı ve %0 YDS puanı olarak hesaplanacaktır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Anayasa Mahkemesi başvuruları için süreç başladı. Başvurular 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 3 - 17 Ekim 2023

Başvuru Adresi: Anayasa Mahkemesi Başkanlığı- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda başvuruda istenilen belgeleri de sisteme yüklemek suretiyle alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şule Bayraktar
Şule Bayraktar - 2 ay Önce

İlanlar ümitlendiriyor ama zor alım şartları kriterler engeller acımasızlık!

Şule Bayraktar
Şule Bayraktar - 2 ay Önce

İlanlarda Kayseride alım neden yok?