AFAD 70 Temizlik, Güvenlik, Büro Personeli ve Şoför Alımı Devam Ediyor

AFAD sözleşmeli personel alımı başvuru süreci başladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı kontenjan ve başvuru detayları haberde.

AFAD 70 Temizlik, Güvenlik, Büro Personeli ve Şoför Alımı Devam Ediyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 70 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak. AFAD bümyesine 70 personel alımı için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B fırkasına göre istihdam edilmek üzere sözlü sınav ile personel alımı yapacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Peki şartlar nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak?

Başvuru Süreci Uzatıldı!

AFAD personel alımı başvurusu devam ediyor. Şubat ayının ilk günü başlamış olan başvurular 8 Şubat 2023 tarihi ile sona ermesi beklenirken az önce gelen duyuruya göre başvuru süreci uzatıldı. Bu kapsamda AFAD Personel alımı başvurusu 28 Şubat 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Yukarıda gördüğünüz bağlantıya tıklayarak sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapınız. Sisteme girdikten sonra " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayarak başvurularınızı yapabilirsiniz. İlerleyen adımlarda kontenjan seçimlerini de gerçekleştirdikten sonra başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

DİĞER ADAYLARLA YARDIMLAŞMA İÇİN SENDE İNSTAGRAMA KATIL!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Başvuru Yapılacak Kontenjanları Hatırlayalım!

Sizlere AFAD personel alımı hakkında daha önce de detayları aktarmıştık. Bu yönde alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden

25 temizlik Görevlisi,

4 Şoför, 

19 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 

22 Büro Personeli ( 18 Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve 4 Diğer Lisans programları )

alımı gerçekleştirilecek.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

AFAD personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şatlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi şartlar aranacak.

Kontenjana Göre Özel niteliklere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/afad-70-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-2023-lise-on-lisans-h43549.html

KPSS Şartı Var Mı?

AFAD Sözleşmeli personel alımı için adaylardan KPSS Şartı aranacaktır. Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir

GELİŞMELERDEN VE SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

AFAD personel alımında 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2023, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihat
Cihat - 2 ay Önce

Kpss ye girmemiş veya girmiş puan alamamış gençler temizlik görevlisi dahi olamayacak diyosunuz saygılar