Adaylar DİKKAT: İçişleri Bakanlığı 3546 Personel Alımı İlanında Güncelleme Duyurusu Geldi!

İçişleri Bakanlığı 3546 Sözleşmeli Personel Alımı ilanı için güncelleme geldi. Başvuru Yapacak adaylar için önemli duyuru haberde.

Adaylar DİKKAT: İçişleri Bakanlığı 3546 Personel Alımı İlanında Güncelleme Duyurusu Geldi!

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı hakkında bakanlıktan duyuru geldi. Başvuruların bu hafta başlayacak olan 3546 Sözleşmeli Personel Alımı başvuruları için yeni bir gelişme yaşandı. Adayların beklemediği bir güncelleme duyuru yapıldı. Bu ilgili güncellemeyi yapmayan adayların başvurusu geçerli sayılmayacaktır.

İçişleri Bakanlığı 3546 Personel Alımı İlan Detayları Burada

Başvuru Yapacak Memur Adayları DİKKAT!

Söz konusu olan bakanlık personel alımı duyurusuna göre Progil bilgilerini düzenleme ve sınav bavurusuna hazırlık işlemleri için bir duyuru yapıldı. İşte ilgili duyuru şöyledir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere toplam 3.546 adet personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Bu kapsamda;

1) Başvuruda bulunacak adaylar; 14-16 Haziran 2022 tarihleri arasında E-devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla erişim sağlayarak profil bilgilerinin güncel/son halini düzenleyebilecekler ve bu bilgilerini sınav başvuru esnasında kullanabileceklerdir.

2) Başvurular ise;17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında E-devlet üzerinde “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan“İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla elektronik ortamda alınacaktır. Adaylar, başvuru tarihleri olan17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında da profil bilgilerinin güncel/son halini düzenleyebilecek ve aynı anda sınav başvurusunu yapabileceklerdir.

3) Adaylar sınav başvurusunu tamamlamak için öncelikle profil bilgilerini düzenlemek ve 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında da başvuru yaparak modüle kaydetmek zorundadır. Adayın profil bilgilerini düzenlemesi, başvuru yaptığı anlamına gelmez. Sadece profil bilgilerinin düzenlenmesi sınav başvurusu için hak teşkil etmez.

E-Devlet Başvuru Adresi: https://pysweb.e-icisleri.gov.tr/SinavBasvuruIslemleri/AdayProfil

Önerilen internet tarayıcısı: Chrome

Sınav İlanı

Aday Profil Güncelleme Ve Sınav Başvuru İşlemleri Başvuru Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
issiz lisans mezunu
issiz lisans mezunu - 1 yıl Önce

bu ne ya önlisans alımı daha fazla... bunun sebebi nedir? biz boşuna mı 4 yıl okuduk yahu! buna da başvururum bu da çıkmaz şimdi. hayat ne zaman bize güldü ki