Adalet Bakanlığı 1169 Sözleşmeli Mübaşir Alımı! Şehre Göre Dağılım

Adalet Bakanlığı sözleşmeli olarak 1169 Mübaşir alımı yapacağını ilan etti. Peki kimler başvuru yapabilir? Hangi şehirde kaç kişi alınacak? İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 1169 Sözleşmeli Mübaşir Alımı! Şehre Göre Dağılım

Adalet Bakanlığı tarafından 28 haziran 2019 tarihinde yapılmış olan duyuruya göre 12 bin 713 memur personel alımı yapılacak. Söz konusu memur personel alımı kadrolarında 1169 kişilik kadro Mübaşir adaylarına verildi. En az lise mezunu olanların başvuru yapabileceği Mübaşir alımları 01 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve binlerce aday bu ilana başvuru yapacak. Peki Mübaşir alımları hangi şartlarda yapılacak? Hangi şehirde kaç kişi alınacak? Tüm bu detayları İşin Olsa ekibi olarak sizler için derledik ve haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Haberimizin içeriği şöyle olacak: 

1. Mübaşir Adaylarından hangi genel şartlar ve özel şartlar aranacak?

2. Mübaşir başvuurları hangi tarihlerde yapılacak ve nasıl başvuru yapılır?

3. 1169 kişilik Mübaşir kadrosu hangi şehirlere dağıtıldı?

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 16 Temmuz 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 inci maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1983 ve sonra doğumlu olanlar)
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağma gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahküm olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu alım için adaylardna özel olarak, en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak ile, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU DETAYLARI:

Adaylar başvurularına 01 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlayabilecek ve en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular aşağıda sizler için paylaşacağımız şehirlerede bulunan Adalet Komisyonu Başkanlıklarına veya bunlara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılacaktır.

ŞEHRE GÖRE MÜBAŞİR KADROSU DAĞILIMI:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 yıl Önce

97 aldım sizce mübaşirlik gelir mi patnos için