Adalet Bakanlığı 11 Farklı Alanda 486 Personel Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru geldi. 11 Farklı kadroda 486 Personel alımı için başvuru sonuçlarına ilişkin duyuru yayımlandı.

Adalet Bakanlığı 11 Farklı Alanda 486 Personel Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Adalet Bakanlığı Personel alımı kapsamında duyuru yayımlandı. Resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan Sözleşmeli personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda personel alımı yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan söz konusu Sözleşmeki personel alımları için başvuru sonuçlarına ilişkin duyuru yayımlanmıştır.

486 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

 • 21 Psikolog,
 • 46 Sosyal Çalışmacı,
 • 35 Mühendis,
 • 8 Tekniker,
 • 24 Teknisyen,
 • 190 Koruma ve güvenlik görevlisi,
 • 7 Diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi),
 • 31 Şoför,
 • 4 Kaloriferci,
 • 9 Aşçı,
 • 111 Hizmetli,

Sınav Tarihleri İlan Edildi!

Bakanlık Merkez, Personel Eğitim Merkezleri ve Adli Destek Mağdur Hizmetlerinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli psikolog, sosyal çalışmacı, mühendis, tekniker, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), destek personeli (şoför, kaloriferci, aşçı, hizmetli) pozisyonları için sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav tarihleri aşağıda ilan edilmiştir.

Sözlü Sınav Tarihi nedir?

Sözlü sınav; 17 Ekim 2023 – 15 Kasım 2023 tarihleri arasında, Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Boy ve Kilo Ölçümü Yapılacak!

Boy ve kilo şartını taşımayan adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için boy ve kilo ölçümü; belirtilen tarih ve saatte Adalet Bakanlığı (Ek Bina) Milli Müdafaa Caddesi Bakanlıklar /ANKARA adresinde bulunan Konferans Salonu’nda yapılacaktır.

Destek Personeli ( Şofçr, Kaloriferci, Aşçı, Hizmetli ) Alımları İçin Uygulamalı Sınav Yapılacak!

Destek personeli (şoför) pozisyonu için uygulama sınavı; belirtilen tarih ve saatte Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Milli Müdafaa Caddesi Bakanlıklar/ANKARA adresinde hazır bulunulması gerekmektedir.

Sınavlarda İstenen Belgeler nedir?

Tüm adayların kimlik belgelerini, koruma ve güvenlik görevlisi adaylarının özel güvenlik görevlisi kimlik kartlarını, destek personeli (şoför) adaylarının sürücü belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMLARI BURADA

BAKANLIK DUYURUSU VE SORGULAMA EKRANI BURADA : https://pgm.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/psikolog-sosyal-calismaci-muhendis-tekniker-teknisyen-koruma-ve-guvenlik-gorevlisi-d31072023040511

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Ortakaya
Ahmet Ortakaya - 2 ay Önce

Hükümlüyim iş arıyorum

Süleyman uçar
Süleyman uçar - 2 ay Önce

Temizlik alımı varmı acama

Metin Yalçın
Metin Yalçın - 2 ay Önce

Eski Hükümlüyüm 2020 Ocak ayında cezaevinden çıktım 3,5 yıldır işsizim 82 yaşında yatalak bir annemle yaşıyorum önce Allah dostunu sana iş arıyorum

Songül çiçek
Songül çiçek - 2 ay Önce

Temizlik işi arıyorum evim kira acilen işe ihtiyacım var daha öncede çalıştım Ankara Sincan da oturuyorum yaşım 52 lütfen mağdurum kiramı vermezsem evden ben iatar