Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı yapmak için ilan yayımlamıştı. Geçtiğimiz gün Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan ilana göre 10 kişilik boş kadro ile İstanbul temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Giriş sınavı ile 10 kişilik boş kadro ile Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı yapılacak. Başvurular geçtiğimiz gün başlamış olup artık sona ermektedir. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesine alımını yapacağı personel adayları için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak gereklidir. Özel olarak ise, KPSS, Yaş, Eğitim şartları aranacak.

KPSS Olarak, 2019 veya 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P1, P2 ve P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş olarak ise, 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Eğitim olarak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gereklidir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Sermaye Piyasası kurulu bünyesine memur Alımı için başvurular 04 mart 2021 tarihi ile başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 18 Mart 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu yönde başvuru yapmak isteyen adaylar, Kurumun resmi internet adresinden (www.spk.gov.tr) ulaşılabilecek "Başvuru Formu’nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılması, formun doldurulmasını müteakip sistem üzerinden çıktısının alınarak öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 22.03.2021 tarihi saat 17:30'a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dâhil 22.03.2021 tarihi saat 17:30'dan sonra Kurul kayıtlarına giren başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kurula yapılan başvurular, Sınav Komisyonunca değerlendirildikten sonra yarışma sınavına katılabileceklerin isimleri ile sınav başlama saati, Kurulun www.spk.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edilir. Bu ilan tebligat hükmündedir. Yarışma sınavına kabul edilecek adaylara Kurul yazılı, e-posta veya telefonla ayrıca bildirim yapmakla mükellef değildir. Adaylar, "Sınava Giriş Belgeleri"ni 07-08 Nisan 2021 tarihleri arasında Kurulumuz resmi internet sayfasından alabilirler.

Başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Editör: TE Bilisim