Selçuk Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi gazetede 31 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Selçuk Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B fıkrasına göre Selçuk Üniversitesi 87 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirecek. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberim devamında.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 45 Temizlik personeli, 2 Şoför, 2 Aşçı, 5 Destek Personeli, 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 4 Tekniker, 3 Laborant, 1 Röntgen Teknisyeni

Lisans Mezunu: 8 Büro Personeli, 1 Mühendis, 

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Üniversite personel alımına başvuru için yukarıda da bahsettiğimiz gibi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere alım yapılacak olup genel olarak 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

KPSS şartı Var Mı?

Söz konusu ilan için Adaylardan KPSS Şartı aranacak. Hatta Değerlendirmeler KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek olup Herhangi bir Yazılı veya Sözlü sınav yapılmayacaktır.

Buna göre 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Kontenjana Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin sözleşmeli personel alımı başvuruları için süreç ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu yönde adaylar en geç 15 gün içerisinde başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular sadece online olarak yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 31 Temmuz - 14 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: personelilan.selcuk.edu.tr

İLANIN TAM METNİ