Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( SEDDK ) memur alımı yapıyor. Resmi Gazetede 30 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Uzman yardımcısı alımı ilanına göre SEDDK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İstanbul'da istihdam edilmek üzere 20 memur alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve kontenjan dağılığımı sizlerle paylaşıyoruz.

20 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

SEDDK Meslek Personeli kadrosunda olmak üzere;

  • 10 Bilişim Alanında Sigortacılık Uzman Yardımcısı,
  • 10 Aktüerya Alanında Sigortacılık Uzman Yardımcısı,

alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

SEDDK memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise, Yaş, Eğitim ve KPSS Şartları Aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 ve 2023 yıllarında yapılan KPSS'den en az 75 puan almış olmak şartı aranacak. Bilişim Alanında KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 puan türlerinden puan almış olmak gereklidir. Aktüerya Alanında ise KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP12, KPSSP13 puan türlerinden puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

Eğitim Şartı Nedir?

Başvurular Sona Eriyor!

SEDDK Memur alımı için başvurular 6 Kasım 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 20 Kasım 2023 tarihine kadar alınacak. Başvuru yapmamış olan adaylar başvurlarını sadece Online olarak gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri: 6 - 20 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/svedvd-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN TAM METNİ

Başvuurlar Nasıl Değerlendiriliyor?

Yapılan başvurularda aranılan şartları taşıyan adayların puan türlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak bir sıralamaya tabi tutulur. Yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 20 katı aday arasına girmiş olanlar yazılı sınava kabul edilir.

Sınavlar Ne Zaman Yapılacak?

Giriş sınavının yazılı aşaması, 16 Aralık 2023 Cumartesi günü İstanbul’da yapılacaktır.

Editör: TE Bilisim