Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede 23 Haziran 2023 tarihi ile yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İstanbul ve Ankara Küllileyindeki birimlere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B kapsamında sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 9 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Şoför, 16 Destek Personeli - Temizlik, 5 Bakım Onarım Personeli

Ön Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 5 Tekniker, 1 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 1 Mühendis, 1 Psikolog, 1 Antrenör, 1 Diyetisyen, 21 Büro Personeli, 

Hangi Şehirlerde Alım Yapılacak?

Üniversitenin İstanbul ve Ankara Külliyesinde bulunan birimlere göre sözleşmeli personel alımları:

  1. Ankara,
  2. İstanbul,
  3. Adana,
  4. Bursa,
  5. Erzurum,
  6. Trabzon,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin sözleşmeli personel alımları için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Söz konusu Üniversite personel alımı için alımlar 4/B kapsamında yapıldığından adaylara herhangi bir Mülakat yapılmaksızın sadece KPSS Puan sırasına göre atama yapılacaktır.

Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları Nedir?

5188 sayılı ÖGG şartlarını sağlıyor olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, Erkeklerde 165 cm ve Kadınlarda 155 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

Özel Mesleki Nitelikler nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin personel alımı ilanı Resmi Gazetede yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır. Bu kapsamda Üniversiteye başvurular sadece Online olarak yapılacak olup Şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihler: 23 Haziran - 6 Temmuz 2023

Başvuru Adresi: http://sozlesmeli.sbu.edu.tr

İLANIN TAM METNİ BURADA