Yükseköğretim Kurulu Kamu Personeli Alım Başvurularında Son Gün!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı personel alımı yapacağını belirtti. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı toplamda 6 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda Kamu Personeli alımı başvuruları sona eriyor.

Yükseköğretim Kurulu Kamu Personeli Alım Başvurularında Son Gün!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6.maddesi uyarınca Sözleşmeli olarak Bilişim personeli alımı yapılacağını belirttmişti. Duyuru Ekim Ayın da yapılmıştı. Buna göre Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesine, 6 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti ve bu kadrolar, 2 Kat maaş ile 4 Bilişim Uzmanı, 2 Kat maaş ile 1 Sistem uzmanı ve 2 kat maaş ile 1 Ağ uzmanı alımı yapılacak.

Başvuruların 18 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamasının ardından en geç 03 Kasım 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, www.yok.gov.tr adresinde bulunan “Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte (Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent- Çankaya/ANKARA şahsen veya posta yolu ile yapmaları gerekmektedir.

Adaylardan 35 yaşından gün almamış olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak şartları aranacaktır. Bu şartları taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek.  İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE