THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Türk Hava Yolları personel alımı duyurusu yayımlamıştı. Yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde yetiştirilmek üzere pilot adayı alımı gerçekleştiriyor. Alım başvuruları hala devam etmektedir.

THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı Başvuruları Devam Ediyor
Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde bir alım duyurusu yapmıştı. Yaptığı duyurusunda yetiştirilmek üzere pilot adayı alımı yapacağını belirtmişti. Türk Hava Yolları Bünyesindeki pilot ihtiyacını karşılamak amaçlı Yetiştirilmek üzere ikinci pilot adayı alacak. Alım başvuruları hava devam ediyor. Ancak başvuru yapacak adaylar en geç 30 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adayların başvuru işlemini yapabilmesi için aşağıda verilmiş olan şartları taşımaları şarttır. Başvuru şartlarını taşımayan adayların yapmış olduğu başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan bütün adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir. 

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR;

Türk Hava Yolları alım yapacağı adaylardan, 01.01.1987 veya daha sonrası soğumlu olmak, Bayan adaylar için 160cm den kısa , 190cm den uzun olmamak ve kilo ve boy ölçümlerine uygun olmak,erkek adaylar için 165 cm den kısa, 190 cm den uzun olmamak ve beden kitle endeksine uygun olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatanadaşı olmaları, en az lisans derecesi mezunu olmak ( örgün veya açıköğretim ), adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi olmaması, askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, Daha önce THY A.O. ve THY A.O.' nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak, başvuru tarihi itibari ile 2 yıl içerisinde TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20), IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6) İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek, THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak şartları aranmaktadır.  Ayrıca ilanı daha detaylı inceleyebilmek için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE