Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında sözleşmeli personel alımının yapılacağını duyurmuştu. Peki alımlar ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı her sene on binlerce kişiye istidam fırsatı vererek diğer Bakanlıklara göre oldukça fazla memur alımı gerçekleştirmektedir. Öğretmenlik meslekleri dahil olmak üzere pek çok sektöre gelen sözleşmeli statüsünde çalışmaların kısa sürede Sağlık Bakanlığına da gelmesi beklenmekteydi. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. Peki bu alımlar ne zaman başlayacak? sözleşmeli personel alımı yapılacak mı?

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

Sağlık Bakanlığı her sene çok sayıda personel alımı yapıyor ancak genel olarak hemşire ve memur alımları yapılmakta olup Acil Tıp Teknisyeni ve Tıbbi Sekreter alımları az yapıldığı için bu bölümlerden mezun edenler Bakanlığı eleştirmekteydi. Konu hakkında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklama yok fakat sözleşmeli alımların ATT ve Tıbbi Sekreter pozisyonları için yapılabileceği düşünülmektedir. Alınacak olan sözleşmeli personeller Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile tercih edilen Merkezi Atamadan ayrı olup olmayacağı konusunda da her hangi bir yanıt yok. Binlerce aday Sağlık Bakanlığından açıklanacak olan sözleşmeli personel açıklamasını bekleniyor tahminlere göre önümüzde ki aylarda konu hakkında açıklama yapılacak. Eğer sözleşmeli personel alımları Merkezi Atamalardan hariç olarak yıl içerisinde yapılacak olursa binlerce adaya müjdeli haber verilmiş olunacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafize ermiş
Hafize ermiş - 4 yıl Önce

Ebe önlisans alımı yapılsa çok sevinirim