Sağlık Bakanlığı 5.298 Personel Alımı İŞKUR'da Son Gün! Kura Tarihi ve Sonuçlar Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı statülerde bünyesine 5 bin 298 kişilik kadro ile işçi personel alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurularda son güne gelindi. Bu haberimizde başvuru hakkında ve diğer bilgiler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Sağlık Bakanlığı 5.298 Personel Alımı İŞKUR'da Son Gün! Kura Tarihi ve Sonuçlar Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Başvuruların 04 Eylül 2018 tarihi itibari ile başlamasının ardından artık başvurularda son güne gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için ve başvurusunu yapmış ama detayları tekrar incelemek isteyen adaylar için bir kez daha detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız.

İLANIN DETAYLARI:

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirmek üzere İŞKUR aracılığı ile Kura usülü ile en az ilköğretim mezunu olan, 3 bin 591 Sürekli işçş, 431 Engelli işçi ve 1276 Eski Hükümlü işçi alımı gerçekleştirecek. Söz konusu alım kadroları farklı olup bir çok aday bu kadrolara başvurularını yaptılar.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı bünyesine, Temizlik Görevlisi, İnşaat Boyacısı/ Boyacı, Marangoz, Kaynakçı ( Elektrik ve Oksijen ) ve Istıma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonlarında personel alımı yapacak.

Buna göre Temizlik Görevlisi Pozisyonunda, 3 bin 124 Sürekli İşçi, 1154 Eski Hükümlü işçi ve 409 Engelli işçi alacak. Kaynakçı Pozisyonunda ise, 11 Eskü Hükümlü, 46 Sürekli işçi ve 3 Engelli işçi alacak.

Marangoz Pozisyonunda ise, 3 Engelli işçi, 45 Sürekli işçi ve 11 Eski Hükümlü işçi alacak. Boyacı pozisyonunda 134 Sürekli işçi, 7 Engelli işçi ve 49 Eski Hükümlü işçi alımı yapacak. Son olarak ise, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 51 Eski Hükümlü, 242 Sürekli işçi ve 10 Engelli işçi alımı olmak üzere toplamda tüm pozisyonlarda Türkiye Geneli 5 bin 298 personel alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURULARDA SON GÜN!

Adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 tarihine başladılar. Ancak başvuru için adaylara 10 günlük süre verilmişti. Verilen bu sürenin sonuna gelindi ve adaylar başvurularını en geç 13 Eylül 2018 ( Bugün ) gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklardır. Buna göre esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek e-devlet şifreniz veya işkur üyeliğini ile giriş yaparak ilgili arama butonlarında Sağlık Bakanlığı yazarak ilgili ilanlara ulaşabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların başvuru yapabilmeleri için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 maddesindeki 1, 4,5,6,7 ve 8 invi maddelerindeki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Bunun dışında Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kura usülü tabi kadrolara başvurulan meslek için en az ilköğretim meznu olmak, İlgili pozisyon için son başvuru tarihi itibari ile istenen sertifikaya sahip olmak ve Engelli ve Eski Hükümlü pozisyonları için durumu gösteririi belgete sahip olmaları gerekmektedir.

GENEL BİLGİLENDİRME:

Sağlık Bakanlığı yayımladığı ilana göre detayları şöyle belirtti. Yapılan ilgili başvurular sonucunda atanmaya hak kazanan adayların sürekli işçi olarak ataması yapılacaktır. Ataması yapılan ve Sağlık Bakanlığı kuruluşlarına yerleşen adayların ücretleri merkez Yönetim bütçesinden ödenecektir.Ayrıca başvurunu yapan ve sonaradan başvuru şartlarını taşımadıkları veya eksik belge beyan ettikleri taktirde yapılan başvurular iptal edilecektir.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK?

Yayımlanan ilanda da belirtildiği üzre Sağlık Bakanlığı adaylara kura çekimi yapacak. İş – Kur tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Kura sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığı halde göreve başlatılmayan adayların yerine ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar noter kurası ile belirlenecektir. Kura çekimi ne zaman yapılacağı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Kura çekimi İŞKUR tarafından belirtilen Nihai listeye göre belirlenecektir. 

İlgili Kura çekimim tarihi veya sonuçlar duyurlduğunda anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Yayımlanan duyuruya ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 09:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan karabattal
ercan karabattal - 2 yıl Önce

hastanede caliş mak isti yorum

Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

Ne zaman kuralar cekilecek

Faize yakan
Faize yakan - 2 yıl Önce

Şahin yakan işsizdironu alırsanız mutlu olur