PTT 5 bin Memur Alımı Sınav Sonuçlarının Tarihi Belli Oldu

2018 yılı içerisinde yapılan PTT Memur alım sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük merak konusuydu. Sonunda ne zaman açıklanacağı ve başarılı sayılmanın şartları belli oldu.

PTT 5 bin Memur Alımı Sınav Sonuçlarının Tarihi Belli Oldu

PTT tarafından gerçekleştirilen ve farklı pozisyonlarda toplam 5 bin yeni personel alımı sağlayacak olan kurumun yazılı sınav sonuçlarıyla ilgili açıklama yapması bekleniyordu. Büyük bir heyecana neden olan ve sınava giren adayların merakla beklediği kazanma şartları ve açıklanma tarihi resmi bir açıklama olmamasına rağmen, Eylül ayı sonunda açıklanması bekleniyor.

Büro Memuru, Gişe Memuru ve Dağıtıcı eleman pozisyonları başta olmak üzere, birçok farklı pozisyonda 17 farklı merkezde yapılan sınav sonuçlarının açıklanma tarihi netleşti diyebiliriz.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

PTT tarafından yapılan 2018/1 Personel Alım Yazılı Sınav Sonuçları, herhangi bir aksilik çıkmaması şartıyla, 20 Eylül 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor. Büyük bir ihtimal olarak değerlendirilen, henüz yazılı veya resmi bir açıklama yapılmadığını da hatırlatacağımız bu konuyla ilgili meraklarda gittikçe artıyor.

Başarı Şartı Kaç Puan?

Sınava giren adayların merak ettikleri diğer bir konu ise; başarılı sayılmak için kaç puan alınması gerektiğiydi. PTT Kurumunda Memur olabilmek için, yapılan yazılı sınavdan 70 ve üstü puan alınması gerekiyor. 70 puan üstünde alanlar, belli aralıklarla ve en geç 1 yıl içerisinde, çalışacakları pozisyonlara yerleştirilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Lütfen Eksik girmeyiniz doğrusu şu şekilde ;
12. Madde Sınavda; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuranlardan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 70 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTTde çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTTde çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuranlardan yazılı sınav sonucunda 60 puan ve üstü alanlar başarılı sayılır.

İhbar
İhbar - 2 yıl Önce

Peki PTT ye kps siz ve herhangi bir sınav vesayre yapılmadan tepeden inme yeni alınan personeller neci aceba .sınava giren arkadaşlar fazla umutla mayın derim son birkaç ayda bir sürü tepeden inme ihs li memur alımı yapıldı.hakkiniz ve hakkımız yeniyor bilginize.