PTT 1750 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

PTT son yaptığı duyurusuna göre bünyesine istihdam sağlamak üzere toplamda bin 750 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte başvuru şartları.

PTT 1750 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
PTT 17 Nisan 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel eksikliğini tamamlamk üzere farklı poziyonlarda toplamda 1750 sözleşmeli personel alacak. Bir çok kişi bu ilanı beklerken, duyuru gece saatlerinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından geldi ve Duyuruya göre PTT 1.113 Sözleşmeli Gişe ve Büro Görevlisi, 637 Sözleşmeli Dağıtıcı ile toplamda 1.750 personel alıyor. Adaylar 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şarttır. Bunun dışında her kadro için adaylardan farklı puan şartı ve diğer farklı özel şartlar aranacaktır. Aşağıdaki bütün şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvusu geçerli sayılan adaylar ise yapılan olan sözleü sınava göre belirlenecektir.  İşte alım şartları;

ARANAN GENEL NİTELİKLER:

PTT alım yaptığı kadrolar için genel olarak diğer kurumlarında arağı nitelikleri arıyor. Adaylar başvuru yapabilmesi için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak, herhangi bir diğer kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak ve hizmet borcu olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir. 

1.113 GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ ALINIYOR!

PTT yaptığı duyurusunda toplamda 1750 kişilik boş kadrosunun 1113 kişisinin Gişe ve Büro Görevlisi olduğunu belirtti. Ancak adaylar başvuru yapabilmesi için yukarıdaki niteliklerle birlikte onlara ek olarak, en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak, Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Bu şartlara göre başvurular kabul görülecektir. 

637 DAĞITICI ALINIYOR!

Dağıtıcı pozisyonuna başvuru yapmak isteyen adaylar, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, her türlü iklim şartlarında görevini yapmasına engel olmayancak kadar sağlıklı, erkeklerde 168cm den kısa ve bayanlarda 160 cm den kısa boylu olmamak, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak, Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) şartları aranıyor.

BAŞVURULAR 18-23 NİSAN 2017

PTT iş başvurusunda bulunacak olan adaylar, 18 Nisan 2017 tarihi ile 23 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmleri gerekmektedir. Başvurular, www.ptt.gov.tr ve //ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecektir. İlanın Tam Metni İçin aşağıda ki linki takip ediniz.


https://goo.gl/wDzbUE
YÖK EK-2 EK-3 BÖLÜMLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 10:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali özbıyık
ali özbıyık - 3 yıl Önce

dağıtıcı pozisyonuna bütün önlisans mezunları başvurabilmeli. herşey tutuyo bölümler tutmuyo,

İBRAHİM
İBRAHİM - 3 yıl Önce

ASKERLİK ŞARTI NEDİR ABİ YA ASKERLİK ŞARTI OLMAMALI BENCE

hasan
hasan - 3 yıl Önce

dagıtan elemandan istedigi bölüm çok saçma sadece adrese götürüp teslim edecek bunda bölümlük bi iş yokki okuma yazma bilen herkes yapabilir İŞE ALMA ŞARTI NE KADAR SAÇMA OLABİLİR BAŞLIGI ALTINDA PAYLAŞILSA DAHA İYİ OLURDU.