Milli Eğitim Bakanlığı 1535 Personel Alımı İçin Başvuru Şartları Kadro Dağılımı

Milli Eğitim Bakanlığına eski hükümlü 533 kişi, engelli işçi olarak ise 1002 kişi istihdam edilecek. MEB 1535 personel alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer detayları haberimizden bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı 1535 Personel Alımı İçin Başvuru Şartları Kadro Dağılımı

MEB 1535 personel alım ilanı yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığından açıklanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığına eski hükümlü 533 kişi, engelli işçi olarak ise 1002 kişi istihdam edilecek.

Devlet Personel Başkanlığı MEB'e personel alım ilanı için yayımladığı 2 farklı ilan ve başvuru kılavuzuna göre çeşitli mesleklerde eski hükümlü ile terörle mücadelede malul sayılmayacak derece yaralanan işçi alınacağı belirtildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adaylar başvuru şartlarında T.C. vatandaşı olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları, askerliğini yapmış olmaları, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya melüllük aylığı almamak, arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, özel kanun ve diğer mevzuattaki şartları taşımak, görevini yapmaya engel bir sağlık engelinin bulunmaması, devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar ile devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak (affa uğramış olsalar dahi), istenilmektedir. 

İşe alımlarda deneme süresi 30 gün olacaktır. Başvuru şartlarını taşımayan adaylar ilan ve başvuru sürecinde reddedilecektir. Diğer hususlar yönetmelik mevzuat hükümlerine göre hareket edilecektir. Ayrıca başvuru kılavuzunda belirtilen başvuru özel şartlarını taşımak gerekecektir. 

KADRO DAĞILIMI;

DPB'de yayımlanan MEB işçi personel alımında aşçı, temizlikçi, büro memuru, tekniker, teknisyen, makam şoförü, büro işçisi gibi kadrolarda yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden 7 Eylül tarihi itibari ile alınmaya başlandı. İlan yayımlanmasından itibaren 10 gün içinde başvuruların yapılması gerkmektedir. İŞKUR üzerinden yapılan başvuruların ardından adaylara mülakat sınavı yapılacak. 

Başvuru kılavuzu için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 08:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

eski hükümlü 533 kişi, engelli işçi olarak ise 1002 kişi istihdam edilecek. sağlam insanlar işsiz kalsın böyle devam yazık acıyorum böyle adaletsizliğe isyan ediyorum

Aliyildirim
Aliyildirim - 2 yıl Önce

Kamuyaengellilergirsinler

emrullah
emrullah - 2 yıl Önce

Nereye başvuracagız

Bayram maden
Bayram maden - 2 yıl Önce

Kura cekimi nezaman acaba