MEB Okullara 693 Personel Alımı Yapıyor! TYP Kapsamında İŞKUR İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlar dahilinde, TYP kapsamında okullara 693 bakım onarım ve temizlik personeli alımı yapılacağı aktarıldı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanların detayları haberimizde...

MEB Okullara 693 Personel Alımı Yapıyor! TYP Kapsamında İŞKUR İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullara 693 TYP kapsamında işçi alımı yapılacağı aktarıldı. İşçi alımının pozisyonu ise bakım, onarım ve temizlik personeli olarak aktarıldı. Yayımlanan bu ilanlara TYP kapsamında çalışmak isteyen ve ilgili şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz TYP kapsamındaki 70 bin işçi alım ilanının devamı niteliğindeki bu ilanlarda, adaylar bakım, onarım ve temizlik personeli olarak okullarda görev alacaklardır. Okulların çevre düzenlemesi, bakımı ve temizlik işleri gibi konularda görev alacaklardır. Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında gerçekleştirilen bu alımlarda, adayların taşıması gereken şartlar ve detaylar, İŞKUR üye girişi yapıldıktan sonra ilgili TYP ilanları kısmından erişime açılmaktadır. İŞKUR üyeliği bulunmayan kişilerin başvuruda bulunma ve görüntüleme imkanı bulunmamaktadır. Yalnızca ilanı görebilir, alım yapılan yer hakkında bilgilere ulaşabilirler, başvurulara yönelik diğer detaylar İŞKUR girişi yapıldıktan sonra görülebilmektedir. MEB' in 693 işçi personel alımı için TYP ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için resmi web adresini ziyaret edebilir, İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

İŞKUR' a nasıl üye olunur?

İŞKUR üyeliğine sahip olabilmek için web adresinden başvurular yapılabildiği gibi, İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinden de başvurular yapılabilmektedir. Herhangi bir İş Başı Eğitim Programına ya da İŞKUR üzerinden TYP ilanlarına başvuruda bulunulmadan önce iş ve meslek danışmanlarına müracaat edilmesi fayda sağlayacaktır. Hak kaybının yaşanmaması ve başarılı şekilde işe yerleştirilme için önemli bir bilgi olarak aktarılmaktadır. MEB 693 işçi alımı için gerekli olacak bağlantı aşağıda yer almakta, meslek alanında bakım onarım ve temizlik personeli kısmı seçilip üst taraftaki menüden arama yaptırılarak ulaşılabilir durumdadır.

İlanlar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

güvenlik alımı nezaman yapılacak bilgi verirseniz memnun olurum

Ali
Ali @ali - 2 yıl Önce

Güvenlik alımı yapıldı

Hatıce
Hatıce - 2 yıl Önce

Okullar da ikinci typ işçi ne zaman alınıyor bana haber verirsen iyi olur

Hatıce
Hatıce - 2 yıl Önce

Okullar da ikinci typ işçi ne zaman alınıyor bana haber verin