KPSS Şartı Olmadan 6 Bin 550 Bekçi Alım İlanı Yayımlandı!

Binlerce adayın beklediği ilanlar yayımlandı! Türkiye genelinde farklı valilikler toplamda 6 bin 500 kişilik kadro ile çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapıyorlar.

KPSS Şartı Olmadan 6 Bin 550 Bekçi Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye genelinde Bekç alımları yayımlandı. 15 Farklı valilik bünyelerine 6 bin 550 kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapıyorlar. Bir çok Valiliği alım ilanları başladı! Başvuruları başlayan bölgeler için adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Kamuya alınacak 6550 adaylardan KPSS şartı olmadan bekçi alımı yapılacak. Buna göre 6 bin 550 bekçi alımı ilanına başvuru yapacak adaylar aranan bütün nitelikleri taşımak zorundadırlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bekç alımına başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilir. Adaylardan, 

- En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlikhizmetini yapmış olmak, 

- En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak,

- 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak.

Adaylar yukarıda belirlenen şartları taşıdıkları halde başvurularını yapabilecek. Ayrıca adaylara öncelikle sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınavdan başarılı olan adaylar yazılı sınava çağırılacak. Yazılı sınavdan da başarılı olanlar Valilikler tarafından asil ve yedek listesine alınacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar Valiliklerin yayımladığı ilanda belirttikleri tarihler içerisinde, mesai saatleri içerisinde 08:30 ile 17:00 saatleri arasında başvularını yapabilirler. Başvurular, adayların bulundukları ilçe emniyet müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

HANGİ VALİİLİK KAÇ BEKÇİ ALIMI YAPIYOR?

Valilikler ilanları yayımladılar. Buna göre 15 valilik toplamda 6 bin 550 bekçi alımı yapacak. İstanbul Valiliği 2000, Samsun Valiliği 250, İzmir Valiliği 750, Bursa Valiliği 250, Trabzon Valiliği 150, Gaziantep Valiliği ( alım sayısı belirtilmemiş ), Hatay Valiliği 300, Mersin Valiliği 500, Antalya Valiliği 250, AdanaValiliği 600, Erzurum Valiliği 150, Ordu Valiliği 100, Ankara Valiliği 1000, Koceli Valiliği 200 ve Sakarya Valiliği 150 olmak üzere toplamda 6 bin 550 bekçi alımı yapılacak.

Adaylar valilklerin ilanlarını inceleyebilmeleri için aşağıdaki ilanın tam metnini inceleyebilirler. 

İlanın Tam Metni

Daha Detaylı Bilgi almak için ise aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Valilik Kaç Bekçi Alımı Yapacak? Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET
MEHMET - 3 yıl Önce

Neden yaş şartı Yükselmiyor

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Biraz su ikamet şartı için ugrasında kaldırsınlar

Ghn
Ghn - 3 yıl Önce

KPSS KALKSIN HERKESE SİNAV PARALARİ İADE EDİLSİN BİTSİN BU KARMASA

özkan tanrıkulu
özkan tanrıkulu - 3 yıl Önce

bekci alımın

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

İkametgah şartı kaldırılsın. Herkes istediği ilden basvuru yapabilsin

EYÜP TAŞIN
EYÜP TAŞIN - 3 yıl Önce

HAYALIMDE BEKÇİ YA DA POLIS VARDIR D.BAKIR OLACAK MI BEKLIYORUZ LISE MEZUNU KALDIRILSIN LUTFEN 0531 778 33 41

Adem
Adem - 3 yıl Önce

Sadece neden liseliler alınıyor ortaokulu mezunları hiç alınmıyor liselilerin aklı varda ortaokul mezunlarin aklı yokmu..?

İlahiyatçı
İlahiyatçı - 3 yıl Önce

Özel harekatta askerlik şarti kalktı uzman çavuşta kalktı bi bu bekcilikte kalkmadı