Kocatepe Üniversitesi 113 Personel Alımı Yapacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinden bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre üniversiteye 113 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Peki alımlar nasıl ve neye göre olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kocatepe Üniversitesi 113 Personel Alımı Yapacak

Afyon Kocatepe Üniversitesinin Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre 113 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yapılacak olan alım Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puanları esas alınarak yapılacak ve işe alınan 113 sözleşmeli personel üniversite hastanesinde görevini yapacak. Alımı yapılacak olan personellerin 83 tanesi lisans hemşirelik mezunu, 30 tanesi ise lise hemşirelik mezunu olanlar arasından yapılacak. Peki başvuruda aranan şartlar neler oldu?

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi) Sözleşmeli Personel Alım İlanı adı altında yayımlanan ilana göre 83 lisans mezunu 30 lise mezunu hemşire alımı olmak üzere toplam 113 sözleşmeli hemşire alımı yapılacak. Alımı yapılacak olan adayların askerliğini yapmış olmaları ya da tecil ettirmiş olmaları gerekiyor. Genel başvuru şartları ise şu şekilde oldu: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu hakları mahrumiyeti bulunmamak, erkek adayların askerlikle ilgili olmamak, sicile uygun olmak, görevine engel akıl hastalığı bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve 2016 KPSS sınavına girmiş olmak, güvenlilik soruşturması olumlu olmak, herhangi bir yerden emekli veya yaşlı aylığı almıyor olmak şartları aranan şartlar arasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER