En Az Lise Mezunu ve KPSS 55 Puan İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Biriminden gelen duyuruya göre len az lise mezunu olan adaylar arasından ve KPSS puanı en az 55 puan olan personel alınacak.

En Az Lise Mezunu ve KPSS 55 Puan İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üere 657 Sayılı devlet memurları kanunun 4 ümcü maddesinin N fıkrasına uyarınca sözleşmeli personel alınmasına ilişikin kanun hükmünde İstanbul Üniversitesi bünyesinde çalışmak üzere 3 kişilik boş kadro ile Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacak. Adayların giderleri Döner Sermaye bütçesinden karşılanacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

  • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.
  • Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. 2018 KPSS-P3, P93 ve P94 puan türleri esas alınacaktır.
  • 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL NİTELİKLER:

  • En Az Sağlık Meslek Lisesi Mezunu olmak.
  • 2018 KPSS-P3, P93 ve P94 puan türlerinden den en az 55 puan almış olmak.
  • Sağlık Bakanlığından onaylı Perfüzyon yetki belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

İlgili ilan için başvurular ilanın resmi gazete'de yayımlanmasının ardından başladı ve adaylara başvuru için 15 günlük süre verildi. Bu bağlamda adaylar başvurularını 05 Temmuz 2019 tarihi ile 20 Temmuz 209 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, istenen belgeler ile birlikte şahsen ünmiversiteye yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 17:19
YORUM EKLE