En Az İlkokul Mezunu Bin 100 Şoför Alımı Yapılıyor!

Devletin farklı kurumlarına ve özel sektörde istihdam edilmek üzere; toplam bin 109 şoför alım ilanı yayınlandı. Buna istinaden, kimler başvurabilir, alımlar ne zamana kadar devam edecek ve şartlar nelerdir gibi bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

En Az İlkokul Mezunu Bin 100 Şoför Alımı Yapılıyor!

Kamu Personeli olmak isteyenler ve şoför mesleğini yapmak isteyenler için iyi bir haber var. En az ilkokul mezunu olmak şartıyla, toplamda bin 100 şoför alınacağı duyurusu İŞKUR üzerinden yayınlandı. Farklı Kamu Kurumlarında ve Özel Sektördeki farklı şirketlere alınacak olan şoför alımlarıyla ilgili yapılan duyuru neticesinde, KPSS şartı olmaksızın başvuru yapabilinecek.

Kamyon, Tır, Mikser, makam aracı ve taksi şoförlüğü olarak değişiklik gösteren şoför alımlarıyla ilgili olarak, İŞKUR üzerindeki farklı ilanları inceleyebilir, gerekli koşulları taşıdığınız ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Süreceği araca göre yeterli büyüklükte ehliyet ve SRC belgelerine sahip olmak, En az ilkokul mezunu, en fazla Lisans mezunu olmak,  En az 18 yaşında olmak, Askerlikle ilişki durumu, erkekler adaylar için pozisyonlara ve alımlara göre değişiklik göstermektedir.

Diğer şartlar ise; yine askerlikte olduğu gibi, ilanlarda farklılıklar göstermektedir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Başvuru yapmak isteyenlerin İŞKUR üzerinden, ilgili ilana girerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Bazı başvurular yüzyüze olurken, bazılarında direkt İŞKUR sitesinden başvuru gerçekleştirmeyi kabul edilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat saltan
Murat saltan - 3 yıl Önce

Ne zaman alimlar

yaser karatepe
yaser karatepe @Murat saltan - 3 yıl Önce

coktan basladi basladi

Sabatullah
Sabatullah - 2 yıl Önce

Şöförlük olur büro olur her işi yaparım lise mezunuyum

Yaşar
Yaşar - 2 yıl Önce

İşkurdan nerden yapılıyor

Hasançakmak
Hasançakmak - 2 yıl Önce

Ilkokulmenzuniyim

Hasan aydın
Hasan aydın - 2 yıl Önce

İlköğretim mezunuyum

İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Haber nasıl alacaz

Kürşat KIRAHMETOĞLU
Kürşat KIRAHMETOĞLU - 2 yıl Önce

Bu insanlarla dalga mı geciyorsunuz siz
Işin gücünüz reklam menfaat smk koyim dicem ayip etcem yuhh

EYYÜP
EYYÜP - 2 yıl Önce

20 yılılk uzun yol şöforuyum istanbul içini çok iyi bilirim istanbulda yasiyorum E D ehliyet ve src sahibiyim 44 yasndayim