Diyanet 9500 Personel Alımı İçin Yeni Açıklama!

Diyanet İşleri Başkanlığına 9 Bin 500 personel alımı yapılacak. Sözleşmeli kadroda istihdam edilecek olan Kuran Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin kadrolarındaki alımlar için sınav yeri ve tarihi belli oldu.

Diyanet 9500 Personel Alımı İçin Yeni Açıklama!

Diyanet İşleri Başkanlığına 9 Bin 500 personel alımı yapılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığının sözleşmeli statüdeki Kuran Kursu Öğreticisi, İmam Hatip, Müezzin kadrolarındaki alımlar için adayların sınav giriş belgeleri açıklandı. Buna göre sözper 2019/1 sınavın başvuru yapan adayların sözlü sınava katılmaya hak kazananlar için giriş belgeleri sistem üzerinden alınabilecek.

TABAN PUANLAR;

Mezuniyet durumuna göre başvuru yapılan kadrolarda alımlarda en son sınava çağırılan adayın taban puanları belli oldu. Buna göre İmam Hatip kadrosunda puanlar en düşük 50,09 oldu. İmam Hatip Lisesi Mezunu olan Kuran Kursu Öğreticisi en düşük 89 Puan ile çağırıldı. Diğer taban puanlar ise şu şekilde gerçekleşti

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden kurum dışı sınav giriş yaparak T.C. Kimlik Numarası, baba adı, anne adı, doğum tarihi alanlarını girerek ya da e-devlet üzerinden giriş yaparak giriş belgeleri alınabilecek.

Giriş belgeleri için: https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE