480 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Türkiye İş Bulma Kurumu iş bulma garantili eğitime 480 personel alımı yapacak. Söz konusu personellerin eğitimi bitince işleri de İŞKUR tarafından bulunacak.

480 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Türkiye İş Bulma Kurumu ülkemizde ki işsizliğin azalması için yeni çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Kamu kurumları başta olmak üzere yüzlerce özel sektörde ki firmalar ile anlaşma yapan İŞKUR iş verenler ile iş arayanları birleştirerek iki tarafında mutlu olarak ayrılmasını sağlamaktadır. Vasıflı, vasıfsız, öğrencilerin tamamı Türkiye İş Bulma Kurumuna form verebilmekte ve bu form aracılığı ile kendilerine özel şirketler tarafından teklif sunulmasını isteyebilmektedir. Bu gibi anlaşmalar ile şuana kadar milyonlarca kişiye istihdam sağlayan İŞKUR şu aralar en çok istihdam garantili projesine önem vermektedir.

480 Kişiye İş Bulunacak

Türkiye İş Bulma Kurumu istihdam garantili eğitim ile toplam 480 aday alımı gerçekleştirecek. Alınacak olan bu adaylar İŞKUR tarafından yapılan anlaşmaya göre eğitim verilecek. Bu eğitim sayesinde vasıfsız olan kişiler sertifika alacak ve artık kendilerinin bir vasıfı olacak. Eğitimin bitmesi ile İŞKUR adayı bir iş yerine yerleştirecek ve burada adayın maaşı belli bir süre boyunca İŞKUR tarafından karşılanacak. Anlaşma süresinin dolması ile adaya maaş İŞKUR tarafından karşılanmayacak ve iş veren tarafından karşılanacak. Bu sayede hem işsizlere iş bulunacak hemde iş veren firmalara işi bilen nitelikli ve sertifika sahibi adaylar yetiştirilecek. Bu eğitime katılmak isteyen adayların 550 liralık kurs ücretini İŞKUR'a yatırması gerekmekte  olup başvuru için İŞKUR müracaat merkezlerine gitmeleri gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE