Türkiye Taş Kömürü Personel Alımı İçin Detaylar Belli Oldu!

Türkiye Taş Kömürü Kurumunun Zonguldak ve çevresinde yer alan adaylar arasından istihdam edilecek olen personel alımlarından 500 personel alımı için yeni bir gelişme yaşandı. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nun aktardığı personel alım detayları haberimizde

Türkiye Taş Kömürü Personel Alımı İçin Detaylar Belli Oldu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Taş Kömürü Kurumuna bağlı Zonguldak ilinde 500 personel alımı yapılacak.

Türkiye Taş Kömürü TTK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kazım Eroğlu kura töreni için bazı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz ay içersinde gerçekleştirilen personellerin hali hazırda güvenlik ve arşiv araştırmaları devam ediyor. Ayrıca Bin işçi alımı için sağlık muayenesi İLE tehlikeli işlerde çalışmaya uygunluğu için istenilen belge ve muayeneler devam ediyor. 500 personel alımı için ise çalışmaların bu ay sonuna kadar tamamlanacağı müjdesi verildi.

YEDEK ADAYLAR ÇAĞIRILACAK!

1000 İşçi alımı için; Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde kurada ismi çıkıp başvuru yapmayan adaylar için yedek listeden aday çağırılacak. Buna göre 18 kişiden 11 kişi Zonguldak, 1 Karabük 6 Bartın ilinde yedek aday alınacağı belirtildi.

KURA TÖRENİNİ İŞKUR YAPACAK!

TTK 500 işçi alım kura töreni için İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Buna göre kura töreni Nisan ayı sonuna kadar yapılması planlandığı açıklandı.

TTK yeni personel alımında son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca diğer personel alımlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 22:13
YORUM EKLE