TÜBİTAK Yeni İlan Yayımladı! KPSS Siz Ar-Ge Teknisyeni Alımı Yapılacak

TÜBİTAK personel alımı için 23 Eylül itibari ile yeni ilan yayımladı. Kocaeli ilinde alım yapılacak. Peki özel şartlar nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

TÜBİTAK Yeni İlan Yayımladı! KPSS Siz Ar-Ge Teknisyeni Alımı Yapılacak

Resmi Gazetede 23 Eylül 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı yapılacak. Bu kapsamda TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine ( BİLGEM ) bağlı teknoloji transferi ve sanayileştirme başkan yardımcılığına 4 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak.

KADRO DAĞILIMI:

TÜBİTAK bünyesinde 4 kişilik boş kadro ile 2 Ön Lisans mezunu ve 2 Lisans mezunu Ar-Ge Teknisyeni alımı yapılacak.

Lisans mezunu alımlarda adayların, Lisans Bölümleri Makine Eğitimi Talaşlı Üretim, Talaşlı Üretim Öğretmenliği, Kalıpçılık, Kalıpçılık Öğretmenliği, Mekatronik Eğitimi, Metal Eğitimi bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

Ön Lisans mezunu adayların, Ön Lisans Bölümleri Kalıpçılık, Endüstriyel Kalıpçılık, Bilgisayar Destekli Endüstriyel Kalıpçılık, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine, Bilgisayar Destekli Makine, İş Makineleri, Termik Santral Makineleri ve Makine ve Metal Teknolojileri programlarından birini bitirmiş olmak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi şartlar aranacak.

BAŞVURULAR:

TÜBİTAK personel alımı için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 23 Eylül 2020 tarihi ile başlayabilirler. Bu kapsamda adaylar en geç 14 Ekim 2020 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. Başvurular sadece İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE