Sağlık Bilimleri Üniversitesi 414 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. 414 kişilik kadro ile Öğretim üyesi alımı gerçekleştirecek.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 414 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

19 Ağustos 2022 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesimndeki eksikliği karşılamak üzere Öğretim Görevlisi alımı gerçekleştirecek. İlan yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır.

Buna göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine 414 kişilik kadro ile Öğretim Görevlisi kadrolarında personel alacak.

414 Personel alımı Kontenjanları Nedir?

Söz konusu yayımlanan ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversites 414 kişilik kadro ile Öğretim görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.Alımlar, Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alıımı gerçekleştirilecek.

Bu yönde iki ilan yayımlayan Üniversite bi ilan ile 408 ve diğer ilan ile 6 personel alımı yapılacak.

KPSS Şartı Yok!

Öğretim görevlisi alımı ilanları için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmıyor. ALES şartı yer almaktadır.

Öğretim Görevlisi Başvuru Şartları Nedir?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- ALES'ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

5- Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. Adayların lisansüstü azami eğitim süresini aşmamış olması gerekmektedir.

6- Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanun'un 50 inci maddesinin (d) fıkrası uyarınca atama yapılacaktır.

7- Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.

8- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kuramlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Üniversiteye personel alımı başvruları ilanların yayım tarihi ile başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerelidir. 

Başvuru Tarihleri: 19 Ağustsos 2022 - 02 Eylül 2022

Başvuru Adresi: Sağlık Bilimleri Üniversitesi

6 Personel Alımı İlanın Tam Metni

408 Personel Alımı İlanın tam Metni

YORUM EKLE