İstanbul'da 150 Mahalleye Personel Alımı Müjdesi Geldi! Başvurular Başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından 150 mahalleye kreş yapımı tamamlanmak üzere 2150 mahallede çok sayıda kreş öğretmeni ve farlı kadrolarda personel alımı yapılacağı açıklandı. Ekrem İmamoğlu'ndan son açıklama haberde

İstanbul'da 150 Mahalleye Personel Alımı Müjdesi Geldi! Başvurular Başladı!

 İstanbul Büyükşehir Belediyesine 150 mahallede personel alımı müjdesi geldi.

İBB tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde 150 kreş yapımı tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu konuda sosyal medya hesabı üzerinden yeni açıklamalar yaptı. Açıklamanın detayları ise şu şekilde oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "İstanbul'un çocuklarına söz verdiğimiz kreşlerin yapımı bitmek üzere. Şimdi bu kreşler için 'Yuvamız İstanbul' diyen çalışma arkadaşları arıyoruz" dedi.

HANGİ KADROLARDA ALIMLAR YAPILACAK?

Kreşlerde görevlendirilecek olan personellerin çoğunlu okul öncesi öğretmeni ile çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olan adaylar olacak. Diğer kadrolarda da personel alımları yapılması bekleniyor. Okul öncesi öğretmeni ile çocuk gelişimi ve eğitimi kadrosundaki alımlar şuanda devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda başvuruların kariyer.ibb.istanbul adresi üzerinden özgeçmişlerin gönderilmesini istedi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kariyer.ibb.istanbul adresine giriş yapmak ve ardından bu sayfaya üye olmak, üye olurken ad, soyad, e-posta, şifre bilgileri girmek yeterli olacak. Adaylar portala giriş yapmak öz geçmiş göndermek yeterli olacak.  Başvurularda Kpss şartı aranmayacak. Adaylar başvurularını tamamlanmasının ardından uygun görülen adaylar için mülakat sınavına davet edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan Çakır
Sultan Çakır - 2 yıl Önce

Imam oğlu belediyeye kpss siz personel alırken bekçi alımında kpss olmasını chp niye istiyor imamoglu ilkokul mezunu kpss siz personel alinca chp 'nin sesi niye çıkmıyor?