İŞKUR TYP Kapsamında DSİ ve İl Özel İdarelerine Personel Alınıyor

Genel olarak 5 farklı şehir bünyesinde yapılan personel alımları İl Özel İdaresi bünyesine ve DSİ'ye bünyesine sınavsız bir şekilde 270 personel alımı için ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlar neticesinde belirlenen başvuruları haberimize derleyerek sizlerin okumasına sunduk.

İŞKUR TYP Kapsamında DSİ ve İl Özel İdarelerine Personel Alınıyor

İŞKUR üzerinden yayımlanan resmi açıklamaya göre TYP kapsamı içerisinde İl Özel İdareleri ve Devlet Su İşleri, İl Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere geçici personellerin alım yapılacağını duyurdu. Yayımlanan ilanlar içerisinde mezuniyet şartı aranmadığı, sınav şartının da olmadığına yer verildi. Başvurularının 5 şehir bünyesinde yapıalcağı ve yapılan personel alımlarında adayların o iller içerisinde ikamet ediyor olması gerektiğinin bilgisi geçildi. İşe alınacak olan personellerin maaşları asgari ücret üzerinden ödenerek çalıştıkları süre boyunca hesaplarına yatacak. Çalıştıkları süre boyunca sigorta giderleri devlet tarafından karşılanacak. 

Başvuru İlanları

Toplamda 5 farklı ilin bünyesine yapılacak olan başvuru ilanları "Karabük (20), Eskişehir (5), Amasya (150), Ağrı (40), Niğde (40), Karabük (15) olmak üzere toplamda 310 personel alımının yapılacağı açıklandı.

Başvuru Nasıl Yapılır

Özel il idarelerini yapılacak başvurularda adayların başvurularını şu şekilde yapmaları gerekmektedir; " https://esube.iskur.gov.tr " adresine gidip iş arayanlar kısmına giderek giriş yaptıktan sonra belirlenen adımları izleyerek TYP iş ilanları sayfasına gidebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 17:02
YORUM EKLE