İŞKUR En Az İlkokul Mezunu Şartı İle 21 İlde Bekçi Alımı Yapıyor!

İŞKUR üzerinden bekçi alımı başvuruları alınıyor. Adayların en az ilkokul mezunu olması yeterli olacak. Vardiyalı çalışma esaslarına uygun olmaları gerekiyor. Diğer başvuru şartları ile açıklanan iller haberde.

İŞKUR En Az İlkokul Mezunu Şartı İle 21 İlde Bekçi Alımı Yapıyor!

İŞKUR üzerinden özel sektör ve bazı illerde çalışacak bekçi alımı ilanı İŞKUR resmi sitesi üzerinden açıklandı. Ancak ilana göre en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru yapacak adayların herhangi bir rahatsızlığının veya hastalığının olmaması gerekiyor. Dış görünümüne önem veren ve özen gösteren kişiler tercih edilecektir. Askerlik ile bağlantısının olmaması, yüz kızartıcı suçun işlenmemesi de başvuru şartları arasındadır.

Hangi İller Bekçi Alımı Yapıyor?

İŞKUR üzerinden bekçilik için başvuruda bulunabileceğiniz iller;

Gaziantep, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Sakarya, Bursa, Edirne, Düzce, Amasya, Muş, Afyonkarahisar, Bolu, Eskişehir, Şanlıurfa, Elazığ, Manisa, Mersin, Konya, Uşak, Adana, Kayseri illerinde ikamet şartı ile başvuru da bulunabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Bekçi alımı başvurusu için İŞKUR'un  resmi sitesi üzerinden yayınladığı ilana başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda en yakın İŞKUR Genel Müdürlüğüne giderek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Ancak İŞKUR' a üye değilseniz öncelikle üye olmalısınız. İŞKUR' a üye olmak için 14 yaşını tamamlamış olmalısınız. Ardından İŞKUR' un sitesine giriş yaparak kişisel, eğitim, iletişim ve mesleki bilgilerinizi istenilen bir şekilde eksiksiz girmelisiniz. Daha sonra e-posta yolu ile hesabınızı onaylayarak hemen başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bekçilik ilanı için hangi ili seçerseniz alım kapasitesi karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle hızlı bir şekilde üye olup, başvurunuzu oluşturmanız gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Altun Demir
Altun Demir - 2 yıl Önce

Slm. Ben de iş istiyrm kzm hasta sürekli hastaneye gütryrm yardm istyrm

Ramazan gönen
Ramazan gönen - 2 yıl Önce

Bekçi alımı DENİZLİ VE DİGER İLLER İÇİN NEDEN YOK BİZLER İKAMET ŞARTI YÜZÜNDEN BAŞKA İLLERE BAŞVURU YAPAMIYORUZ. YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN VİRÜS DEN DOLAYI İŞİMİZDEN OLUCAZ SAYIN DEVLETİM