İŞKUR'dan Darphaneye Koruma ve Özel Güvenlik Görevlisi Alımı

Kamu kurumlarına özel güvenlik görevlisi ile koruma görevlisi alımı yapılacak. İŞKUR'da açıklanan ilan detayları neler? nasıl başvuru yapılır? Darphane memur alımı ilanı detayları haberde.

İŞKUR'dan Darphaneye Koruma ve Özel Güvenlik Görevlisi Alımı

İŞKUR Aracılığı İle Darphaneye Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başlıyor!

İŞKUR resmi sitesi üzerinden Darphanede çalışacak koruma ve güvenlik görevlisi alımının yapılacağını duyurdu. Bunun için başvuru yapacak kişilerin gerekli şartları sağlıyor olması istenmektedir. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından koruma ve güvenlik görevlileri kadrolu bir şekilde işe alınacaktır. Yayınlanan duyuruya göre ortaöğretim, önlisans veya lisans mezunu kişiler başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda kilo ve boy şartlarını sağlıyor olması başvuru için en önemli detaylardan biridir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Darphane İçin Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Şartları Nelerdir?

  • T.C vatandaşı olmak,
  • Askerliğini tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • T.C Ceza Kanununa göre kasten işlenen suçtan dolayı 1 yıl ve daha fazla hapis cezasına mahkum olmama,
  • Devletin güvenliğini, Anayasal düzene karşı aykırı hareket etmiş olmamak,
  • Zimmet, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık, fuhuş, kaçakçılık, uyuşturucu madde suçu işlemiş gibi benzeri Anayasal suçların işlenmemiş olması,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarından meslekten ihraç edilmemiş olmak,

gibi şartlara uygun kişiler başvuruda bulunmalıdır. Bunun için öncelikle İŞKUR’ un resmi sitesine kayıt olmanız gerekmektedir. En az ilkokul mezunu olmak ve 14 yaşını tamamlamış olmak şartı ile İŞKUR’ a kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ardından Darphane için alınacak koruma ve güvenlik görevlisi iş ilanına başvuruda bulunmak için https://www.darphane.gov.tr/ adresine tıklayabilirsiniz. Başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilecektir.

YORUM EKLE