Emniyet Genel Müdürlüğü Elektrik Teknisyeni Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacı için Elektrik Teknisyeni alımı gerçekleştirecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Elektrik Teknisyeni Alımı
Emniyet Genel Müdürlüğü 26 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusunda Elektik Teknisyeni alımı yapacağını duyurdu. Alınacak adaylar farklı bölgelerden olacak olup, Batmana 1 adet, Birlise 1 adet, Diyarbakıra 3 adet, Erzincana 1 adet, Hakkariye 3 adet, Rizeye 2 adet, Şırnaka 3 adet ve Tunceliye 1 adet olmak üzere toplamda 15 Teknisyen alımı yapılacaktır. Adaylardan 2016 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şartı aranacak ve en az lise mezunu olmak zorundadırlar. Ayrıca şartlara uygun olan adaylara Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Sözlü ve uygulamalı sınav ile belirlenecektir.

Adaylardan ayrıca, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç vermek, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uygulamalı sınavda başarılı olmak, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik Tesisatçılığı, Elektrikçilik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Ortaöğretim alanlarından birinden mezun olmak şartları aranmakta olup bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvurular, 16 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olup 20 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunacak adaylar bu tarihler içerisinde istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Başvuru sırasında adaylardan, kimlik belgesi, son altı ay içerisinde çeklmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve KPSS Sonuç Belgesinin aslı veya internet çıktısı örneği belgeleri istenecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman erdem
Osman erdem - 2 yıl Önce

Dukkanim vardi kapatti 13 senedir elektrik uğraşıyorum belgelrim var acil us baKiyorum ortaokulu menzunuyum bizim gibi adamlar cirakliktan yetisme oluyoruz ama is bulamamiyiruz bizide bi deneyin bakın suan bostayim evliyim evim kira acil is baKiyorum