Emniyet Genel Müdürlüğü 7 Bin Bekçi Alımı Başvurularında Son Gün

Haziran ayının ilk haftasında yapılmış olan duyuruya göre kamuya 7 bin bekçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Başvurular 08 Haziran 2018 tarihinde başlamıştı ve bugün sona eriyor. İşte detaylar.

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 Bin Bekçi Alımı Başvurularında Son Gün

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan Polis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki güvenlik ihtiyacını karşılamak için bir duyuru yayımlamıştı. Yapılaca duyuruya göre 73 ilimizde çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. Adaylar söz konusu ilan için başvularına 08 Haziran 2018 tarihinde başlamışlardı ve başvurularda son güne gelindi. Adaylar bugün ( 22 Haziran 2018 ) saat 17:00 a kadar Ön Başvurularını tamamlamaları gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için birkez daha aşağıda detaylı bilgi vereceğiz. İşte detaylar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Bekçi alım ilanına başvuru yapacak olan adaylardan bazı nitelikler aranmaktadır. Yaş şartı, Eğitim Şartı, Askerlik şartı gibi kritik nitelikler aranıyor.

Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Askerliğini yapmış olmak, Beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, Herhangi bir suç. hükümlülüğü bulunmamak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel bir durum olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Türk toplumunda kötü şöhretli bilinmemek, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olmulu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engeli olmamak, Alkol veya uyarıcı maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak ve herhangi bir siyasi parti ve terör örgüt üyesi bulunmamak şartlarını taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvuru yapacakadaylar başvurularını bugün en geç 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri şarttır. Bu doğrultuda adaylar ön başvurularını, https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. 

Peki başvuru işlemi sonrası ne yapılacak? Bunun hakkında bilgi almak için Buraya Tıklayarak başvuru sonrası yapılması gerekenleri adım adım inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet
Muhammet - 4 yıl Önce

Başvuru tarihi uzatılsın

Veysi
Veysi @Muhammet - 4 yıl Önce

Başvuru tarihi uzatilsin

Selim
Selim - 4 yıl Önce

Sayın bakanım yapılacak olan onbin kişilik bekçi alımında yaş şartı ve mezuniyeti
esnetilsin ilkokul mezunu çok temiz ahlaklı vatandaşımız var güneydoğuda bilginize arz ederim

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Bir dahaki başvuru ne zaman olur

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Tekrar başvuru ne zaman olabilir

Can tapan
Can tapan - 4 yıl Önce

Lise mezunu 0lurmu

sevda
sevda - 4 yıl Önce

lütfen imd alımında 70 baraj kalksın 5 yıldır alım bekliyoruz zaten puanım yüksek olsaydı atanırdık önceki alımlarda puan 42 kadar düşmüştü haksızlık bu puan barajı kalksın

Demirkan eynesil
Demirkan eynesil @sevda - 4 yıl Önce

Haksizlik böle devam eder sevda