Ölçme, Sçeme ve Yerleştirme merkezi başkanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Adalet Bakanlığı memur alımı sınavı hakkında duyuru yayımlandı. 25 Arlaık 2022 tarihinde yapılan İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcıları seçme sınavı sonuçları ve cevap anahtarı yayımlandı. Söz konısı fuyuruya göre Cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup 36 numaralı sornnu iptali kararı verilmiştir.

ÖSYM Sonuçları Açıkladı!

25 Aralık 2022 tarihinde uygulanan 2022 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı’na (2022-İcra/2) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Alan Bilgisi Testi Temel Soru Kitapçığı’nda yer alan 36 numaralı sorunun iptal edilmesine karar verilerek değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Ocak 2023 tarihinde saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cevap Anahtarıda Yayımlandı!

25 Aralık 2022 tarihinde uygulanan 2022 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı (2022-İcra/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasıyla elde edilen cevapları ile soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak 2023 tarihinde saat 10.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Editör: TE Bilisim