Milli Savunma Bakanlığı ( MSB ) işçi alımı için kura işlemleri sona ermesi ile birlike sınava girecek adaylar açıklandı. 2024 yılı kapsamında yayımlanmış olan işçi alımı ilanlarına göre 23 fakrlı şehirde ve 122 meslekte 1829 işçi istihdam edilecektir. Bu kapsamda kura işlemlerinin sona ermesi ile birlikte sonuçlarda az önce açıklandı.

Sözlü Sınav Hakkında Duyuru Geldi!

Kura işlemleri sonucunda MSB işçi alımında sınava katılacak adaylar açıklandı. Belge kontrolü sonucunda adaylar sözlü sınava girecek. Belge kontrolü sonucunda ise,

a. Asil listede yer alan adaylardan başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen adaylar,

b. Kura çekim sonucuna göre asil listede yer almasına rağmen belge kontrolü esnasında başvuru şartlarını sağlamadığı anlaşılan veya belge kontrollerine gelmeyen adaylardan boşalan kontenjanlara (açık iş gücü sayısının 4 katının tamamlanması maksadıyla), belge kontrollerinde başvuru şartlarını sağladığı tespit edilen yedek listede yer alan birinci sıradaki adaydan başlayarak eklenen yedek adaylar,

c. Yönetmelik 5 'inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Belge kontrolü sonuçları için tıklayınız.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

1829 Kamu İşçi Alımı Yapılıyor!

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan işçi alımı kapsamında 23 fakrlı meslekte istihdam edilmek için 1829 işçi almı başvurusu 24 - 29 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Alımlar En az İlkokul mezunu adaylar içerisinden yapıldı. Kontenjan dağılımını merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

7316 Aday Sınava Girecek!

Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Yani kurada adı geçen ASİL adaylar sınava katılacaklardır.

Yedek Adaylar Hangi Durumda Seçilir?

Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

SONUÇLARI BEKLEYEN KADIN ERKEK ADAYLAR İNSTAGRAM DA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Mülakat Detayları Nelerdir?

Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

  • Adaylar sınav çağrı belgesi ve T.C. Kimlik Kartı/Nüfus cüzdanını beraberinde getireceklerdir.
  • Sınav merkezine cep telefonu ve diğer elektronik cihazlar ile girilmeyecek, nizamiyede belirtilen yerlere teslim edilecektir.
  • Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır.
  • Sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi önem arz etmektedir.
  • Bu duyuru sınav çağrısı için tebligat niteliğinde olup adaylara başka bir tebligat yapılmayacaktır.